TARNÓW / Edukacja / Aktualności

KCEM KANA oraz Urząd Miasta Tarnowa w ramach Centrum Systemowego Rozwoju KANA zapraszają na spotkanie otwarte „Bliżej dziecka".

23 czerwca odbyła się uroczysta Gala Finałowa, podsumowująca dokonania IX. edycji projektu profilaktycznego „Alkohol – świat zatopionych marzeń”. Na scenie Tarnowskiego Teatru wręczono nagrody wszystkim uczestnikom, którzy w roku szkolnym 2013/2014 współzawodniczyli w zmaganiach projektowych. Zwycięzcą całego konkursu zostało debiutujące w projekcie Gimnazjum nr 6 w Tarnowie.

Współdziałanie szkolnictwa wyższego z przemysłem daje rezultaty. Praca dyplomowa studentów tarnowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej opracowana we współpracy z Zakładami Mechanicznymi Tarnów zwyciężyła w Konkursie na najlepszą pracę dyplomową wyższych szkół technicznych o profilu elektrycznym i elektronicznym. Konkurs w regionie tarnowskim zorganizowało Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Na początku czerwca pod hasłem  „Razem posiejemy nasiona pamięci” odbył się IV Zjazd Ogólnopolski Zjazd Dyrektorów Szkół i Placówek oraz Prezesów Stowarzyszeń Noszących Imiona Upamiętniające Zesłańców Sybiru. Tarnów reprezentowały dyrektor i nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 10 im. Romana „Sybiraka” Sanguszki.

Z inicjatywy Komendy Głównej Policji na placu w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Klementyny Hoffmanowej w Tarnowie odbył się zryw wzmocnienia twórczej profilaktyki w ramach programu „Profilaktyka a Ty” – razem – we wspólnocie obywatelskiej i społecznej – w tym samym czasie w całym kraju.

Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy prowadzi nabór do programu „Gwarancje dla młodzieży”. - To duża szansa dla młodych ludzi, którzy są zagrożeni wykluczeniem społecznym, a chcieliby podnieść swoje kwalifikacje – mówi Antoni Góral dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie.

Dwudziestu uczniów i dwóch nauczycieli z Technikum Nr 1 Zespołu Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego, w lutym 2015 r., wyjedzie w ramach projektu „Erasmus+” na kolejne zagraniczne praktyki zawodowe, tym razem do Grenady w Hiszpanii.

Gimnazjum nr 1 im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Tarnowie, ul. Reymonta 30, ogłasza nabór na rok szkolny 2014/2015 do klasy sportowej dla dziewcząt o profilu piłka siatkowa. Klasa jest zorganizowana w ramach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Już w lipcu rusza 2.  edycja wakacyjnej imprezy edukacyjno-rozwojowej „Śniadania i podwieczorki na trawie z… psychologią i nie tylko”. Motywem przewodnim tegorocznego cyklu plenerowych spotkań są więzi międzyludzkie. Przed rokiem spotkał się on z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców.

 Dwie trzy osobowe drużyny z V LO w Tarnowie znalazły się wśród 10 najlepszych z całej Małopolski, zajmując odpowiednio 3 i 6 miejsce na 47 zespołów uczestniczących w konkursie „Żywe konstrukcje” organizowanym przez Politechnikę Krakowską oraz Komitet Kopca Kościuszki w Krakowie.

Znaczniki

Archiwalne