TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Po raz kolejny rozruszaliśmy tereny Muzeum Etnograficznego i ścisłe centrum miasta – tak o kolejnej edycji „Śniadania i podwieczorki na trawie z psychologią i nie tylko” mówi Weronika Wrzesińska, prezes Stowarzyszenia Psychologii, Edukacji i Rozwoju Osobistego „Kropla Słońca”. Akcję zorganizowano w ramach tegorocznych „Zdearzeń”.

Wystąpienie wyróżnionych studentów oraz promocja absolwentów Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej odbędzie się 10 lipca. Początek o godz. 13:00 w budynku uczelni.

Artystyczne wybryki, tworzenie małych dzieł sztuki i zabawa w artystów, projektantów, grafików to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla dzieci w ramach letnich warsztatów, które odbędą się między 29 czerwca a 3 lipca w Centrum Sztuki Mościce.

120 absolwentów studiów magisterskich na kierunku pielęgniarstwo, po raz pierwszy w historii Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, odebrało z rąk rektora Stanisława Komornickiego testimonium absolutionis - potwierdzenie ukończenia studiów. Uroczystość odbyła się 24 czerwca w gmachu uczelni.

Dziesięciu nauczycieli i 20 uczniów technikum Zespołu Szkół Technicznych weźmie udział w projekcie programu Erasmus+ „Europejska praktyka elektryka i elektronika”. Projekt realizowany będzie w węgierskim Veszprém i został podzielony na dwa sektory.

W Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie przez blisko tydzień gościli uczniowie i nauczyciele z Merian Schule z Berlina. Tegoroczna wymiana młodzieży odbyła się w ramach projektu „ Tacy sami, czyli rzecz o tolerancji…”. Wcześniej, we wrześniu ubiegłego roku, tarnowianie odwiedzili Berlin.

W Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych dobiega końca projekt „Experience Occupational - Tecno - Trends in Europe East – West programu Erasmus + . 

Kulturę mieszkańców Transylwanii, ich codzienne zwyczaje, tradycyjne produkty kulinarne oraz słownictwo w języku rumuńskim poznali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego podczas wizyty partnerskiej w Cluj Napoc w Rumunii. Wyjazd zorganizowano w ramach programu Comenius. Tematem projektu było „Dziedzictwo kulturowe w społeczeństwie pluralistycznym – tradycje religijne”.

Około 300 dzieci z 24 tarnowskich publicznych przedszkoli wzięło udział w Olimpiadzie Przedszkolaka. Podczas imprezy 13 czerwca uczniowie uczestniczyli w konkurencjach sportowych oraz mogli podziwiać występy taneczne swoich rówieśników.

Już po raz szósty uczniowie wraz z rodzicami będą mogli oddać głos na „Najlepszego wychowawcę 2015 roku”. Rusza kolejna edycja konkursu. Zgłoszenia potrwają do 7 września i dotyczą nauczycieli tarnowskich szkół. Organizatorem plebiscytu jest tarnowski Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Znaczniki

Archiwalne