TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Trwa nabór na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Kandydaci mogą wybierać spośród 29 dostępnych specjalności. Jedną z nich jest filologia romańska. Jak zapewniają przedstawiciele uczelni, absolwenci tego kierunku bez trudu znajdują pracę w firmach wielu branż, w których kluczową rolę odgrywa znajomość francuskiego.

Tegoroczna edycja Wakacyjnych Targów Pracy odbywająca się 22 czerwca zgromadziła kilkaset osób, które pojawiły się w siedzibie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnowie. Dominowały oferty zatrudnienia tymczasowego.

Cztery tarnowskie szkoły ponadgimnazjalne w rankingach STEM. W zestawieniach opublikowanych przez czasopismo „Perspektywy” znalazły się szkoły najlepiej kształcące w zakresie przedmiotów ścisłych. Dwie z nich to technika, pozostałe to licea.

Po raz czwarty zorganizowano Galę Empatii, podczas której nagrodzono wolontariuszy, opiekunów i koordynatorów wolontariatu. Przekazano również czek na kwotę ponad 10 tys. zł, który zasili konto fundacji „Kromka Chleba”. Organizatorem uroczystości był Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie.

Ruszyła 10. edycja Konkursu o Nagrodę im. Tadeusza Tertila. Prezydent Tarnowa i Starosta Tarnowski nagrodzą najlepszych absolwentów uczelni wyższych, którzy w swoich pracach dyplomowych skupili się na tematyce dotyczącej powiatu tarnowskiego lub samego miasta. Pula nagród to 14 tys. złotych. Termin składania prac upływa 15 września.

Zabandażowane misie pojawiły się na ulicach Tarnowa. Można je spotkać m.in. na przystankach autobusowych, skwerach i przy różnego rodzaju placówkach. Organizatorzy akcji chcieli w ten sposób zwrócić uwagę mieszkańców na problem krzywdzenia dzieci. Misie miały symbolizować bezbronne dzieci, które nie potrafią sprzeciwić się oprawcom.

W szachy można grać niezależnie od wieku, o czym przekonują organizatorzy Towarzyskiego Turnieju Szachowego, który odbył się wczoraj, 14 czerwca, w Przedszkolu nr 32. Najmłodsi wcielili się w postaci figur szachowych, które na wielkiej szachownicy miały okazję do integracji, wymiany wiedzy i doświadczeń na temat zasad gry.

Troje naukowców reprezentujących Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie – prof. dr hab. Barbara Krauz-Mozer, dr Anna Gądek i dr Jolanta Stanienda – znalazły się w zespole Instytutu Allerhanda, który ma za zadanie opracować nowe założenia ustawy „prawo o szkolnictwie wyższym”. W zespole specjalistów znalazł się również związany z Tarnowem prof. Marek Frankowicz, kierownik Katedry Zarządzania Organizacjami, Kadrami i Prawa Gospodarczego na Wydziale Zarządzania AGH, który będzie pełnił rolę konsultanta.

Uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie została laureatką 40 Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Kamila Sowa, bo o niej mowa, zajęła w finale 12 miejsce w kraju, zdobywając indeks upoważniający ją do wyboru dowolnej wyższej uczelni rolniczej.

W rankingu najlepszych uczelni w Polsce, publikowanym co roku przez czasopismo Perspektywy, nie zabrakło również tych z Tarnowa. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie uplasowała się na trzecim miejscu w kategorii PWSZ. Z kolei Małopolska Szkoła Wyższa awansowała w kategorii niepublicznych uczelni magisterskich.

Znaczniki

Archiwalne