TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Mali studenci zakończyli rok akademicki. W tym roku pamiątkowe dyplomy odebrało 115 dzieci, które uczestniczyły w zajęciach Uniwersytetu Młodego Odkrywcy przy PWSZ. Podczas ceremonii nie zabrakło pamiątkowych dyplomów oraz upominków. Studenci wysłuchali też wykładu Bogdana Janusa z Centrum Nauki i Techniki w Łodzi.

Kilkudziesięciu uczniów z powiatu tarnowskiego i brzeskiego wzięło udział w odbywającym się w  Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie 10. Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej. Wśród laureatów nie zabrakło reprezentantów tarnowskich szkół.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Politechniki Rzeszowskiej. Będzie to możliwe dzięki porozumieniu, które podpisano wczoraj, 12 czerwca, w Rzeszowie. Na współpracy skorzystają szczególnie uczniowie kierunku technik-analityk.

Kolejną nagrodą mogą pochwalić się autorzy multimedialnego projektu „Permeation-Przenikanie”. Pomysł uczniów V Liceum Ogólnokształcącego doceniono w amerykańskim konkursie International Cyberfair.

Na 10 tys. zł stypendium mogą liczyć studenci, którzy zakwalifikują się do programu praktyk organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. Tarnowskiej uczelni udało się pozyskać kolejne środki, niemal 2,5 mln zł dofinansowania, na realizację następnego etapu programu.

Dawid Fiołek, uczeń VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, zajął drugie miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie dla uczniów Matematyka & GeoGebra MaGIK. Zwycięstwo przyniosła mu aplikacja… z pisanką.

Pomysł tarnowskiego Przedszkola Publicznego nr 31 okazała się jednym z dziewięciu najlepszych. Placówka otrzymała dofinansowanie na realizację programu prozdrowotnego. W konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Zdrowe Miasta Polski brało udział 45 placówek.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych po raz kolejny zorganizował Rajd Sanguszków, który tym razem odbył się na początku czerwca. Ponad 250 uczniów postanowiło wziąć udział w imprezie, której finał odbył się na terenie Parku Sanguszków.

W tegorocznej, XIX edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Francuskiej w tarnowskim IV LO uczestniczyło 50 uczniów z Tarnowa, Nowego Sącza, Lubaczowa, Krosna, Tuchowa i Łętowic. – Wszyscy zaprezentowali wyjątkowo wyrównany poziom, dlatego jurorzy mieli trudne zadanie  do wykonania i zdecydowali się na przyznanie miejsc ex aequo – mówi Anna Kordela, romanistka i organizatorka konkursu.

 

Znaczniki

Archiwalne