TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Miasto zanotowało duży, pięcioprocentowy skok liczby uczniów przyjętych spoza Tarnowa do tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych (w sumie jest ich aż 70%). Najwięcej z terenu powiatu tarnowskiego (1768 uczniów), z miasta Tarnów – 1043, z powiatu brzeskiego – 217, dębickiego – 170 i dąbrowskiego – 168. „Cieszymy się, że młodzież na stałe zamieszkała w okolicach miasta, coraz chętniej kształci się w tarnowskich placówkach” – mówi Zastępca Prezydenta Dorota Skrzyniarz.

Zakończył się drugi etap rekrutacji w tarnowskich szkołach ponadgimnazjalnych. Ostatni, uzupełniający nabór będzie prowadzony pod koniec sierpnia. Poniżej prezentujemy gdzie można się jeszcze ubiegać o przyjęcie.

Mowa o obiekcie w siedzibie Gimnazjum Nr 4 im. Jerzego Brauna wykonanym ze środków Gminy Miasta Tarnowa. W ramach projektu zagospodarowano piwnice szkoły o powierzchni około dwustu metrów kwadratowych. Zbudowano tam siłownię z klimatyzacją, zaplecze sanitarne (toalety, natryski), szatnie, recepcję i pomieszczenie na saunę. Prace trwały ponad pół roku.

Znaczniki

Archiwalne