TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Jak co roku, fryzjerski konkurs imieniem Antoine’a Cierplikowskiego odbywa się w wakacje. Mogłoby się wydawać, że to czas w którym uczniowie odpoczywają od nauki, a o ciężkiej pracy nie myślą. Jednak trzy dziewczyny: Magdalena Januś, Magdalena Michalczewska, Ewa Starzec z technikum fryzjerskiego z ZSTZ postanowiły wziąć udział w turnieju.

Trwa rekrutacja na nowe kierunki artystyczne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Magistrat zachęca młodych mieszkańców Tarnowa i regionu, aby wybrali tę atrakcyjną w stosunku do innych uczelni alternatywę. Rekrutacja potrwa do 20 lipca.

Mimo trwających wakacji, młodzi tarnowianie mogą uczęszczać do przedszkoli. Utworzono w nich 38 oddziałów.

Podsumowano pierwszy etap rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych w Tarnowie. Potwierdziły się obawy magistratu związane z demografią.

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Generała Józefa Bema w Tarnowie bierze udział w I edycji akcji „Warto być dobrym” organizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO. Dzieci z 1500 szkół w całej Polsce brały udział w konkursie na dobre uczynki w ramach akcji, laureaci z każdej placówki wygrali rowery górskie marki KROSS.

Znaczniki

Archiwalne