TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Na zaproszenie Tarnowskiej Fundacji Dobrosąsiedzkiej Współpracy i Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, do Tarnowa przybyła grupa młodzieży z Ukrainy. Goście przez dwa tygodnie realizowali projekt „A źródło wciąż bije” – autentyczne korzenie polskości - współfinansowany przez Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Urząd Miasta Tarnowa. 

Od września w Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie funkcjonował będzie Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego pod Patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej i Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Będzie to drugi w województwie małopolskim ośrodek prowadzony przez PZPN. Swoim zasięgiem obejmuje chętnych z byłego województwa tarnowskiego i części nowosądeckiego.

Uczniowie III LO w Tarnowie okazali się najlepsi w regionie w XXV edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Matematyka bez Granic”. Konkurs ten ma niespotykaną formułę, gdyż startują w nim całe klasy. Klasa 1a III LO w Tarnowie zajęła 1. miejsce w województwie małopolskim i 6. miejsce w Polsce w kategorii klasy pierwsze liceum i technikum. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 58 klas pierwszych województwa małopolskiego i 295 klas pierwszych z całego kraju.  

Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Tarnowie w porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej otworzy klasę sportową dla dziewcząt o profilu piłka siatkowa w ramach Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.

Znaczniki

Archiwalne