TARNÓW / Edukacja / Aktualności

W Tarnowie będzie można studiować na kierunku automatyka i robotyka. Polska Komisja Akredytacyjna pozytywnie zaopiniowała wniosek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej o nadanie uprawnień do prowadzenia kształcenia na tym kierunku poziomie studiów inżynierskich o profilu praktycznym.

Adrian Krzemiński, tegoroczny maturzysta  z  III Liceum Ogólnokształcącego, zdobył brązowy medal na Bałtyckiej Międzynarodowej Olimpiadzie Baltic iGeo 2017, która odbyła się w Kłajpedzie na Litwie. W sierpniu weźmie z kolei udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej w Serbii.

Jak co roku w murach Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej odbędzie się promocja absolwentów. Uroczystość zaplanowano 14 lipca o godz. 13 w auli uczelni przy ul. Waryńskiego.

Bogatą ofertę studiów podyplomowych oferuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. W tym roku nie zabrakło nowości: gerontologia i opieka nad osobami starszymi, komunikacja 2.0 i media społecznościowe, marketing oświatowy i psychoonkologia w praktyce. Zapisy przyjmowane są do 22 września.

Stuprocentową zdawalnością matury może pochwalić się Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie. W pierwszej trójce znalazło się III LO (99 proc.) i I LO (98 proc). W przypadku techników najlepszy wynik uzyskało Technikum nr 7 i nr 4, ze średnią zdawalnością 92 proc. Najlepsze wyniki z przedmiotów obowiązkowych uzyskali uczniowie III LO.

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia może pochwalić się najlepszym wynikiem z egzaminu gimnazjalnego, gdzie uczniowie uzyskali średnią 90 proc. Na drugim miejscu znalazło się Gimnazjum Dwujęzyczne – 85,7 proc, natomiast ostatnie miejsce na podium należy do Gimnazjum nr 2 – 77,6 proc.

Studenci Instytutu Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie będą mogą korzystać z programu Cambridge Engineering Selector Edu Pack. To jedyna szkoła zawodowa w Polsce, która ma możliwość użytkowania programu do projektowania materiałów inżynierskich. Wartość takiego programu to 50 tys. złotych.

Jak z maturą poradzili sobie uczniowie tarnowskich szkół? Tegoroczni maturzyści mogą pochwalić się lepszymi wynikami niż wynosi średnia krajowa. Zdawalność w Tarnowie wyniosła 84 proc. podczas gdy średnia ogólnopolska to 78,5 proc. Lepsze wyniki uzyskali absolwenci liceów ogólnokształcących niż techników.

Znaczniki

Archiwalne