TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Nauka od września rozpocznie się w 78 szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przed Gminę Miasta Tarnowa. Nowością jest inauguracja działalności Zespołu Szkół Niepublicznych „Siódemka”, powstałego na bazie dawnej Szkoły Podstawowej Nr 7.

Zespół Szkół Plastycznych, po remoncie, będzie nowoczesnym centrum kształcenia artystycznego w Tarnowie, obiektem na miarę wymogów współczesności. Szkołę, będącą aktualnie w fazie przebudowy, wizytował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.

Końca dobiega remont najstarszej tarnowskiej szkoły. – Jesteśmy już na finiszu. Pierwszego września wnętrze szkoły w niczym nie będzie przypominać, tego co było tu jeszcze kilka miesięcy temu – zapewnia Małgorzata Wrześniowska, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego.

Tarnowskie maluchy z wadą słuchu mają swój lokal do rehabilitacji. Salę, w której odbywać się będzie terapia zaburzeń integracji sensorycznej, otwarto właśnie w siedzibie Polskiego Związku Głuchych przy ul. Brodzińskiego.

Po tysiąc złotych dla każdego, zdolnego ucznia przekazał Prezydent Ryszard Ścigała. Ze, swego rodzaju „wyprawką finansową” młodzi ludzie ruszają w świat. Będą reprezentować Tarnów i Polskę w konkursach matematyczno – logicznych na szczeblu światowym.

Znaczniki

Archiwalne