TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Szesnastu uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyło we wrześniu w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Kursy te to efekt podpisanej w czerwcu umowy pomiędzy władzami miasta a władzami uczelni o objęciu patronatu nad pięcioma klasami z tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych. 

Już 25 września rusza dziewiąta edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. W ramach tego wydarzenia na wszystkich miłośników edukacji interaktywnej czekają pokazy, warsztaty, prezentacje, konkursy i wykłady. Tarnowska odsłona Nocy Naukowców odbędzie się m.in. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Przewodnikami po naukowej i magicznej wędrówce będą duchy, zjawy i czarodzieje. Początek o godzinie 18:00. 

Między innymi o bezpieczeństwie i higienie pracy, humanizacji pracy i roli kadry kierowniczej  rozmawiać będą uczestnicy konferencji naukowej „Ergonomia w innowacyjnej organizacji”. Spotkanie odbędzie się24 września w budynku Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej. Początek o godzinie 9:30. 

W najbliższą środę, 23 września,  rusza projekt Tarnów – Trzy Kultury, który będzie miał na celu pokazanie wielokulturowej historii Tarnowa, a także propagowanie zdrowego stylu życia i postaw ekologicznych. Organizatorem projektu jest Tarnowskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Pałac” przy Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

„Nakręćmy się na czytanie!” to hasło Ministerstwa Edukacji Narodowej zachęcające do udziału w drugiej edycji  konkursu „Książki naszych marzeń”. Zgłoszenia szkół należy przesyłać do 14 października. Zwycięzcy konkursu otrzymają książki, które zostały wskazane przez uczniów.

Jeszcze tylko do 18 września potrwa rekrutacja dodatkowa na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Chętni mogą wybierać z oferty studiów w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym.  

Już po raz 16. w Kinie Marzenie zagości Przegląd Filmów Ekologicznych „Ekoświat”. Festiwal rozpocznie się 22 września i potrwa przez 3 dni, czyli do 25 września. - Jak co roku do udziału w projekcjach zapraszamy przede wszystkim uczniów tarnowskich szkół, zarówno podstawowych jak i ponadpodstawowych, przedszkolaków, a także wszystkich mieszkańców naszego miasta zainteresowanych problematyką ochrony środowiska – zachęca Marek Kaczanowski, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska. Zapisy rusząją 7 września. 

Znaczniki

Archiwalne