TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej będą mogli odbywać praktyki w Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Na współpracy skorzystają nie tylko żacy, lecz również muzealnicy, którzy otrzymają dodatkowe wsparcie przy codziennej pracy. Właśnie podpisano porozumienie w tej sprawie.

Studenci z tarnowskiej PWSZ wygrali czwartą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego na Najlepszy Film Promujący Zawód Pielęgniarki w Polsce. W kilkunastominutowym filmie żartobliwie rozprawili się ze stereotypami dotyczącymi pracy mężczyzn w świecie pielęgniarstwa zdominowanym przez kobiety.

Bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe organizuje Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie. Chętni będą mogli zdobyć umiejętności na jednym z trzech kursów: wykonywanie zabiegów fryzjerskich, sporządzanie potraw i napojów lub diagnoza i naprawa elektrycznych i elektronicznych układów samochodowych.

Mateusz Ciurej i Dominik Łukasik, reprezentanci IV klasy technikum Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, znaleźli się na IV miejscu w konkursie „Grillowanie Karpia”, rozgrywanym w łowisku Podolsze koło Zatora.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych mieli okazję uczyć się przygotowywania fantazyjnych przystawek od samego mistrza – Kurta Schellera. Słynny Szwajcar był gościem IV Targów Gastrosilesia w Chorzowie.

Uroczystą inaugurację roku akademickiego 2016/2017 zaplanowano 30 września w siedzibie Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej przy ul. Waryńskiego 14. Spotkaniu będzie towarzyszył wykład dr hab. Jana Rajmunda Paśki o przewrotnym tytule „Czy szkoła jest potrzebna?”.

Można zgłaszać chęć udziału w III Tarnowskim Konkursie Wiedzy o Józefie Piłsudskim. Konkurs skierowany jest do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Tarnowa.  

Trwają zapisy na zajęcia, które będą prowadzone w nowym roku szkolnym. W ofercie Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży KANA znalazły się lektoraty językowe i zajęcia przedmiotowe. Będzie można także nauczyć się gry na gitarze. Rekrutacja potrwa do 23 września.

Straż Miejska w Tarnowie kontynuując program „Zamień promile na ciekawsze chwile” ogłosiła konkurs dla uczniów tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych na film promujący życie bez alkoholu. Zgłoszenia przyjmowane będą do 14 listopada. 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie uruchamia ofertę kursów przygotowujących do matury. – Planujemy utworzenie klas na poziomie podstawowym i rozszerzonym – tłumaczy dr Małgorzata Kołpa, prorektor ds. współpracy i rozwoju. Zajęcia rozpoczną się już w październiku i potrwają do kwietnia. 

Znaczniki

Archiwalne