TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Około 300 tarnowskich przedszkolaków i uczniów uczestniczyło w pikniku, promującym zdrowy styl życia. Wśród przygotowanych atrakcji była Olimpiada Przedszkolaków i występy artystyczne, a w menu znalazły się między innymi jesienne zdrowe sałatki, przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych. - Chcemy od najmłodszych lat wpajać dzieciom postawy i nawyki, które sprzyjają zachowaniu zdrowia - mówi Kinga Witek, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 31, które zorganizowało „Międzypokoleniowy dzień zdrowia”.

 

Wraz z nowym rokiem akademickim do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wracają Tarnowskie Piątki Naukowe. Cykl wykładów poświęcony będzie zagadnieniom z matematyki, chemii i ochrony środowiska. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Pierwszy z wykładów zaplanowano 6 października.

Reprezentanci Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie, Marcin Słowik i Kacper Szot, zajęli drugie miejsce w Mistrzostwach Szkół Gastronomicznych, które rozegrano w Podolszu koło Zatora. W konkursie kulinarnym tarnowscy uczniowie musieli wykazać się umiejętnością grillowania ryb.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie wzbogaciła się o laboratorium akustyczno-fonetyczne. W specjalnie wytłumionym pomieszczeniu o nieregularnym kształcie, prowadzone będą zajęcia dla studentów, jak również specjalistyczne badania naukowe związane z akustyką i analizą mowy, czyli dziedzinami, w których naukowcy z Tarnowa od lat realizują innowacyjne badania na światowym poziomie. Warto podkreślić, że laboratorium zostało zbudowane z środków własnych uczelni, przez jej pracowników.

Znaczniki

Archiwalne