TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Zespół Szkół Niepublicznych Stowarzyszenia „Siódemka” przy ulicy Poniatowskiego 5 zaprasza na jutro (sobota, 19 maja), na doroczny wiosenny piknik. Będzie można wystartować w rodzinnym konkursie sportowym, wymienić książki, licytować obrazy, poznać tajniki origami, a także spróbować domowych wypieków i smakołyków z grilla. Początek o godzinie 9.30.

 

 

Edukacja branżowa jest potrzebna i należy ją wspierać na każdym etapie – zgodnie podkreśliły podmioty nawiązujące współpracę.

Dobiegła końca trzecia już edycja, organizowanego przez Gimnazjum Dwujęzyczne w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie, konkursu Młodzieżowych Debat Obywatelskich. Tematem, odbywającej się w Sali Lustrzanej, finałowej debaty było stwierdzenie „Polska to nie jest kraj dla młodych ludzi”. Tezy tej bronili uczniowie klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie, w roli opozycji wystąpili natomiast ich rówieśnicy z klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Tarnowie.

Położony na terenie Parku Sanguszków Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych zaprasza w czwartek i piątek (17-18 maja) na dni otwarte.

Wychodząc na przeciw potrzebom zgłaszanym przez studentów Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie oferuje nową specjalność na Wydziale Zarządzania i Turystyki, kierunku zarządzanie, studiach I i II stopnia – zarządzanie w sporcie.

W ramach sportowej wymiany pomiędzy IV Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie i Gymnazjum w Humenne w naszym mieście gościli młodzi sportowcy ze Słowacji. Uczestniczyli oni w turniejach koszykówki dziewcząt i chłopców.

Uczniowie z Polski i z polskich szkół na Litwie, Ukrainie, Węgrzech i w Czechach spotkali się w Tarnowie z okazji 19. już edycji Międzynarodowej Akademii Polskiej Poezji, zorganizowanej przez tarnowską Szkołę Podstawową nr 20 (d. Zespół Szkół Sportowych) oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Sportowej. Tym razem w konkursie recytatorskim uczestniczy blisko 100 osób.

 

W przyszły czwartek, 17 maja, w budynku Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie (ul. Waryńskiego 14) odbędzie się, organizowana przez Katedrę Nauk o Wychowaniu MWSE, IV Konferencja Naukowa „Relacja uczeń – nauczyciel”.

Emilia Migda i Julia Sapeta z drugiej klasy gimnazjalnej w Szkole Podstawowej nr 1 w Tarnowie zajęły pierwsze miejsce w województwie w konkursie wyłaniającym posłów na XXIV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tematem wiodącym sesji będą „Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej”.

W piątek, 25 maja, w Sali Lustrzanej odbędzie się konferencja naukowa „Wychowanie w wartościach i ku wartościom społecznym czynnikiem budowania szkoły jako wspólnoty wychowującej i kształtującej dla niepodległej”.