TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Od przyszłego roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie uruchomiony zostanie nowy, dwudziesty już kierunek studiów. Polska Komisja Akredytacyjna pozytywnie zaopiniowała bowiem wniosek tarnowskiej uczelni o nadanie uprawnienia do prowadzenia kształcenia na poziomie studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku mechatronika. Stosowną zgodę wyraziło także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Okazuje się, że to znane chyba wszystkim powiedzenie nie jest frazesem, ale niepokojącym faktem. Jak wynika z badań ankietowych przeprowadzonych w ramach projektu „REGlovers – Uncovered Passion”, wielu Polaków niewiele wie o zamieszkałych przez siebie regionach. Grupa czworga licealistów, w tym tarnowianie Jakub Babuśka i Filip Olszówka, postanowiła zbadać i rozwiązać ten problem.

Dwustu uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego uczestniczyło w zorganizowanym przez szkołę projekcie „Świętujmy Niepodległą”. Udział z nim wzięli nie tylko uczniowie i nauczyciele CKZiU, ale również zaproszeni do wspólnego świętowania goście – przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Mościc, Rady Osiedla Mościce oraz Zakładu Karnego w Tarnowie.

Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w konferencji zorganizowanej przez tarnowską szkołę wspólnie z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct – Tarnów. Poświęcona była ona przyszłości Unii Europejskiej, a prowadził ją adiunkt Katedry Polityki Ekonomicznej i Europejskich Studiów Regionalnych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, dr Krzysztof Biegun.

Harcerze z hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. gen. Józefa Bema w Tarnowie już po raz dwudziesty czwarty wędrowali śladami świętego Mikołaja. W tym roku 180 uczestników trzydniowego Rajdu Szlakami Świętego Mikołaja „Trepcok 2017” gościła Szkoła Podstawowa w Ciężkowicach.

Do trwającej kampanii „Biała wstążka” włączyli się także uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych. Uczniowie białymi elementami ubioru manifestują swój protest wobec zjawiska przemocy. 

Ponad czterysta dzieci uczestniczyło w zakończonych wczoraj warsztatach „Lecimy w Kosmos”, zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 23 w Tarnowie. Oprócz uczniów klas I-III tej szkoły, warsztaty zgromadziły ponad trzystu trzydziestu małych amatorów lotów w kosmos z siedmiu tarnowskich przedszkoli.

Grupa 10 uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  przez dwa tygodnie odbywała praktyki we włoskim Rimini w ramach projektu „Zawody przyszłości”. Pod okiem zagranicznych pracodawców szkolili się w zawodzie technik logistyk. – Dzięki tego typu działaniom w przyszłości łatwiej będzie im odnaleźć się na rynku pracy – tłumaczy Iwona Pabian z CKZiU.

Przedszkole nr 31 świętuje 30-lecie istnienia. Z tej okazji przedszkolacy zaprezentowali spektakl „Cudny kwiat polskiej ziemi”, poświęcony życiu Karoliny Kózkówny. Na scenie w Pałacu Młodzieży wystąpiło wczoraj, 16 listopada, 25 młodych aktorów.

Reprezentanci Zespołu Szkół Muzycznych świętowali niepodległość w Veszprem, mieście partnerskim Tarnowa. Uczniowie tarnowskiej szkoły pojechali na Węgry na zaproszenie tamtejszej Polonii.