TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Drużyna „TEHCODENZ” w składzie: Andrzej Skowroński, Michał Krawczyk, Aleksander Duraj, reprezentująca II Liceum Ogólnokształcące zajęła trzecie miejsce w XXII Ogólnopolskim Konkursie „Zarządzania firmą” zorganizowanym w Warszawie. Licealiści w finale zmierzyli się z 12 najlepszymi zespołami z całej Polski.

Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych jako jedyne technikum z Polski znalazł się w gronie 30 najlepszych drużyn w największym w kraju turnieju debat dla młodzieży. Uczniowie uczestniczyli w finałach Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich w Poznaniu.

Inwestowanie na polskim rynku kapitałowym oraz zarządzanie kapitałem w warunkach makroekonomicznych to zagadnienia dominujące podczas finału Międzyszkolnego Konkursu Menedżerskiego. Rywalizacja odbyła się 17 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych.

Dziesięciu uczniów z tarnowskich szkół średnich wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Focus on Matura Skills”. Zmagania odbyły się w siedzibie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych przy ul. Bema. 

Zespół Szkół Technicznych jako jedyna z tarnowskich szkół z branży informatyczno-elektrycznej wzięła udział w Targach Edukacyjnych Festiwal Zawodów w Małopolsce 2015. Targi odbywały się w Międzynarodowym Centrum Targowo - Kongresowym EXPO w Krakowie. Do udziału w nich zaproszone zostały szkoły techniczne i zawodowe mogące poszczycić się szczególnymi osiągnięciami w zakresie kształcenia zawodowego.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego odwiedzili włoską szkołę w San Giovanni Rotundo. Spotkanie miało charakter partnerski i odbyło się w ramach projektu COMENIUS.

Gazetka szkolna  „Siódme Niebo” wydawana przez VII Liceum Ogólnokształcące po raz trzeci została nagrodzona przez jury ogólnopolskiego konkursu organizowanego na platformie edukacyjnej „Junior Media” Polskapresse. To jedyne takie wydawnictwo funkcjonujące w tarnowskiej oświacie.

Piętnaście tarnowskich przedszkoli wzięło udział 14 i 15 kwietnia w XIV przeglądzie teatralnym „Snuj się snuj bajeczko”. Festiwal talentów odbył się w budynku Przedszkola Publicznego nr 35 przy ul. Topolowej. Organizatorem aktorskiego pokazu byli dyrekcja oraz grono pedagogiczne Przedszkola Publicznego nr 33. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Tarnowa. 

Bezpłatne szkolenie promujące europejski program „Europa dla obywateli” odbędzie się 28 kwietnia w Krakowie. Instruktaż ma na celu pomoc w przygotowaniu aplikacji i przedstawienie wymagań programowych. Szkolenie odbędzie się w siedzibie Archeion, ul. Św. Filipa 23/6.

Tajniki kuchni w ogniu, serwowania homara oraz ostryg poznali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. Szkolenie przeprowadził Grzegorz Górnik, szef Akademii Kelnerskiej. 

Znaczniki