TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Dni Techniki, czyli sesja popularnonaukowa poświęcona tematyce zaawansowanych i dynamicznie rozwijających się przemian technologicznych (Przemysł / Industry 4.0), odbyła się w dniach 24-25 maja w ZST. Dziś przyszedł czas na jej podsumowanie.

W sobotę 9 czerwca na obiektach Szkoły Podstawowej nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie-Mościcach przy ul. Zbylitowskiej 7 odbędzie się szesnasty już Szkolny Piknik Rodzinny, organizowany przez dyrekcję i nauczycieli szkoły, Radę Rodziców oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Sportowej w Tarnowie.

Ekipa tarnowskiego Gimnazjum nr 10 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 zwyciężyła w organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie, IV Turnieju Koszykówki im. Jerzego Sokoły o Puchar Dyrektora ZSEO w Tarnowie.

Dwudziestu uczniów klas drugich – o specjalności technik informatyk - Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie wzięło udział w wyjeździe do Portugalii. Odbył się on w ramach projektu „Start na europejskim rynku pracy”.

Dyrekcja IV Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Tarnowie wraz z gronem pedagogicznym zaprasza gimnazjalistów na Dzień Otwarty szkoły.

Zespół Szkół Niepublicznych Stowarzyszenia „Siódemka” przy ulicy Poniatowskiego 5 zaprasza na jutro (sobota, 19 maja), na doroczny wiosenny piknik. Będzie można wystartować w rodzinnym konkursie sportowym, wymienić książki, licytować obrazy, poznać tajniki origami, a także spróbować domowych wypieków i smakołyków z grilla. Początek o godzinie 9.30.

 

 

Edukacja branżowa jest potrzebna i należy ją wspierać na każdym etapie – zgodnie podkreśliły podmioty nawiązujące współpracę.

Dobiegła końca trzecia już edycja, organizowanego przez Gimnazjum Dwujęzyczne w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie, konkursu Młodzieżowych Debat Obywatelskich. Tematem, odbywającej się w Sali Lustrzanej, finałowej debaty było stwierdzenie „Polska to nie jest kraj dla młodych ludzi”. Tezy tej bronili uczniowie klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie, w roli opozycji wystąpili natomiast ich rówieśnicy z klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Tarnowie.

Położony na terenie Parku Sanguszków Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych zaprasza w czwartek i piątek (17-18 maja) na dni otwarte.

Wychodząc na przeciw potrzebom zgłaszanym przez studentów Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie oferuje nową specjalność na Wydziale Zarządzania i Turystyki, kierunku zarządzanie, studiach I i II stopnia – zarządzanie w sporcie.

Znaczniki