TARNÓW / Edukacja / Aktualności

W najbliższy piątek, 12 października, w auli Jana Pawła II przy ul. Kapitulnej 2 zobaczyć będzie można przedstawienie „Kapelusz pełen nieba” w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej „Chochliki”, działającej w Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnowie. Początek spektaklu o godz. 11.

1 października w CKiW OHP w Tarnowie rozpoczęła się realizacja projektu wymiany młodzieży pt. ”Polska i Ukraina - wspólna historia”, który jest finansowany przez Polsko-Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży. Tematem głównym projektu jest poszukiwanie wspólnych korzeni polsko-ukraińskich.

Dziś rozpoczął się nowy, 21. rok akademicki w historii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. W gronie około czterech tysięcy studentów najchętniej wybieranej wyższej szkoły zawodowej w Polsce jest 1555 żaków pierwszego roku. 1187 osób rozpoczyna naukę na studiach stacjonarnych, 368 na studiach niestacjonarnych. Oficjalna inauguracja odbędzie się w przyszły wtorek, 9 października.

Patrycja Kiełbania - absolwentka Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie zajęła drugie miejsce wśród gimnazjalistów biorących udział w ogólnopolskim konkursie o tytuł Absolwenta Roku OHP, organizowanym przez Komendę Główną OHP. Tarnowianka wywalczyła tę lokatę w kategorii „Nauka zawodu”.

Profesjonalizm klas wojskowych XVI Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie został doceniony przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach szkoła rozpoczęła certyfikowany program nauczania dla szkół ponadgimnazjalnych „Edukacja wojskowa”.

Na początku przyszłego tygodnia - w poniedziałek i wtorek - w Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie pojawi się Naukobus z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

To już ostatnia szansa aby dołączyć do grona studentów najchętniej wybieranej wyższej szkoły zawodowej w Polsce. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie rozpoczyna jutro dodatkowy nabór na studia w roku akademickim 2018/2019. Chętni mogą wybierać spośród dwudziestu kierunków i 32 specjalności w ramach studiów licencjackich, inżynierskich oraz magisterskich. Zajęcia na wszystkich kierunkach prowadzone są w ramach praktycznych profili kształcenia.

To doskonała wiadomość dla młodych ludzi marzących o zdobyciu wyższego wykształcenia i bezproblemowym wejściu na rynek pracy po zakończeniu studiów. Szanse na to dają bowiem studia dualne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie na kierunkach Elektronika i Telekomunikacja oraz Mechatronika. Dzięki funduszom zdobytym przez uczelnię, studenci mogą liczyć nie tylko na wiele godzin zajęć w zakładach przemysłowych pod okiem praktyków, zdobycie cenionych w branży certyfikatów ale i pokaźne stypendia.  

Pod nadzorem i patronatem Górnika Zabrze szkoleni będą od najbliższego sezonu młodzi piłkarze – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 w Tarnowie-Mościcach.

Zakończył się kolejny etap rekrutacji na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie na rok akademicki 2018/19. Do końca ubiegłego tygodnia na zapisanie się na studia zdecydowało się ponad tysiąc dwieście osób. Dodatkowy nabór w najchętniej wybieranej zawodowej szkole wyższej w Polsce rozpocznie się 1 września.

Znaczniki

Archiwalne