TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Jak co roku w murach Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej odbędzie się promocja absolwentów. Uroczystość zaplanowano 14 lipca o godz. 13 w auli uczelni przy ul. Waryńskiego.

Bogatą ofertę studiów podyplomowych oferuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. W tym roku nie zabrakło nowości: gerontologia i opieka nad osobami starszymi, komunikacja 2.0 i media społecznościowe, marketing oświatowy i psychoonkologia w praktyce. Zapisy przyjmowane są do 22 września.

Stuprocentową zdawalnością matury może pochwalić się Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie. W pierwszej trójce znalazło się III LO (99 proc.) i I LO (98 proc). W przypadku techników najlepszy wynik uzyskało Technikum nr 7 i nr 4, ze średnią zdawalnością 92 proc. Najlepsze wyniki z przedmiotów obowiązkowych uzyskali uczniowie III LO.

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia może pochwalić się najlepszym wynikiem z egzaminu gimnazjalnego, gdzie uczniowie uzyskali średnią 90 proc. Na drugim miejscu znalazło się Gimnazjum Dwujęzyczne – 85,7 proc, natomiast ostatnie miejsce na podium należy do Gimnazjum nr 2 – 77,6 proc.

Studenci Instytutu Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie będą mogą korzystać z programu Cambridge Engineering Selector Edu Pack. To jedyna szkoła zawodowa w Polsce, która ma możliwość użytkowania programu do projektowania materiałów inżynierskich. Wartość takiego programu to 50 tys. złotych.

Jak z maturą poradzili sobie uczniowie tarnowskich szkół? Tegoroczni maturzyści mogą pochwalić się lepszymi wynikami niż wynosi średnia krajowa. Zdawalność w Tarnowie wyniosła 84 proc. podczas gdy średnia ogólnopolska to 78,5 proc. Lepsze wyniki uzyskali absolwenci liceów ogólnokształcących niż techników.

Mali studenci zakończyli rok akademicki. W tym roku pamiątkowe dyplomy odebrało 115 dzieci, które uczestniczyły w zajęciach Uniwersytetu Młodego Odkrywcy przy PWSZ. Podczas ceremonii nie zabrakło pamiątkowych dyplomów oraz upominków. Studenci wysłuchali też wykładu Bogdana Janusa z Centrum Nauki i Techniki w Łodzi.

Kilkudziesięciu uczniów z powiatu tarnowskiego i brzeskiego wzięło udział w odbywającym się w  Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie 10. Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej. Wśród laureatów nie zabrakło reprezentantów tarnowskich szkół.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Politechniki Rzeszowskiej. Będzie to możliwe dzięki porozumieniu, które podpisano wczoraj, 12 czerwca, w Rzeszowie. Na współpracy skorzystają szczególnie uczniowie kierunku technik-analityk.

Kolejną nagrodą mogą pochwalić się autorzy multimedialnego projektu „Permeation-Przenikanie”. Pomysł uczniów V Liceum Ogólnokształcącego doceniono w amerykańskim konkursie International Cyberfair.