TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Zakończyła się 12. edycja Wampiriadki organizowanej przez Zespół Szkół Ekomoniczno-Gastronomicznych w Tarnowie we współpracy ze Stacją Krwiodawstwa w Tarnowie.

Przypominamy, że od 1 września 2017 r. w Tarnowie funkcjonuje Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika, która powstała wraz z wejściem nowego ustroju szkolnego.

Przed nami kolejna odsłona projektu „KOSZ ZDROWIA”, który jest realizowany przez Małopolską Fundację „Empatia”. Przypomnijmy, celami projektu są uświadomienie przedszkolakom i uczniom, jak ważne jest prawidłowe, zdrowe odżywianie, spożywanie lokalnych owoców i warzyw oraz prowadzenie aktywnego trybu życia.

Coraz większą popularnością cieszą się w naszym kraju debaty oksfordzkie. Ta subtelna sztuka prowadzenia dyskusji pozwala na rywalizację z przeciwnikiem prezentującym odmienne stanowisko jedynie za pomocą wagi argumentów. Doceniając tę formę dyskutowania pod względem nacisku, który kładzie się na kulturę dyskusji, a także mając na uwadze potrzebę rozwijania u młodych ludzi umiejętności oratorskich, Fundacja Court Watch Polska organizuje Turniej Debat Oksfordzkich o Tematyce Społeczno-Prawnej.

Przez cały ubiegły tydzień w Zespole Szkół Technicznych trwały Dni Kultury Szkolnej – cykl imprez kulturalnych, konkursów, sesji popularnonaukowych oraz koncertów, których mottem przewodnim były spotkania z kulturą.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych dzielą się z rówieśnikami i najmłodszymi tarnowianami swoją wiedzą o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie i prowadzenie aktywnego trybu życia. Projekt „Kosz zdrowia” będzie trwał do końca stycznia przyszłego roku.

 

Nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego zapraszają młodzież szkół gimnazjalnych oraz siódmych klas szkół podstawowych na „Tydzień Zabawy”, czyli eksperymenty, pokazy i warsztaty, łączące wiedzę z doświadczeniem i przyjemne z pożytecznym.

W tarnowskim Zespole Szkół Technicznych odbyła się czwarta już sesja popularnonaukowa „Bliskie spotkania z chemią”. Uczniowie klas chemicznych, technicy analitycy oraz technolodzy chemiczni mieli okazję wysłuchać wykładów zaproszonych gości z Grupy Azoty, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie oraz Politechniki Rzeszowskiej. Tematyka prelekcji dotyczyła technologii materiałów, energetyki wiatrowej, ekologii, smogu, zanieczyszczeń wody oraz wykorzystania związków fluoru w medycynie.

Dla uczniów klas gastronomicznych tarnowskiego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych dobrym przygotowaniem do udziału w konkursach międzyszkolnych są starty w konkursach wewnętrznych.

Ważna informacja dla rodziców i opiekunów prawnych dzieci z autyzmem. W Niepublicznym Specjalnym Punkcie Przedszkolnym „Mały Książę” w Tarnowie rozpoczęły się zapisy dzieci na rok szkolny 2018/2019. Placówka mieści się przy ul. Kochanowskiego 30 w Tarnowie, a organem prowadzącym jest Stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro.