TARNÓW / Edukacja / Aktualności

W ramach sportowej wymiany pomiędzy IV Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie i Gymnazjum w Humenne w naszym mieście gościli młodzi sportowcy ze Słowacji. Uczestniczyli oni w turniejach koszykówki dziewcząt i chłopców.

Uczniowie z Polski i z polskich szkół na Litwie, Ukrainie, Węgrzech i w Czechach spotkali się w Tarnowie z okazji 19. już edycji Międzynarodowej Akademii Polskiej Poezji, zorganizowanej przez tarnowską Szkołę Podstawową nr 20 (d. Zespół Szkół Sportowych) oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Sportowej. Tym razem w konkursie recytatorskim uczestniczy blisko 100 osób.

 

W przyszły czwartek, 17 maja, w budynku Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie (ul. Waryńskiego 14) odbędzie się, organizowana przez Katedrę Nauk o Wychowaniu MWSE, IV Konferencja Naukowa „Relacja uczeń – nauczyciel”.

Emilia Migda i Julia Sapeta z drugiej klasy gimnazjalnej w Szkole Podstawowej nr 1 w Tarnowie zajęły pierwsze miejsce w województwie w konkursie wyłaniającym posłów na XXIV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tematem wiodącym sesji będą „Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej”.

W piątek, 25 maja, w Sali Lustrzanej odbędzie się konferencja naukowa „Wychowanie w wartościach i ku wartościom społecznym czynnikiem budowania szkoły jako wspólnoty wychowującej i kształtującej dla niepodległej”.

Młodzież Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie po raz 12. wyruszyła z darami do zaprzyjaźnionej szkoły w Husakowie.

Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie i spółka GAZ-SYSTEM podpisały dziś list intencyjny i umowę patronacką dotyczącą przyszłej współpracy. Jest to kolejna umowa o współpracy pomiędzy spółką a placówkami szkolnictwa zawodowego. Dla ZST to kolejny znaczący partner.

Kacper Szot, uczeń tarnowskiego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych zajął trzecie miejsce w finale I Ogólnopolskiego Turnieju na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz. Konkurs ten odbył się na początku tygodnia w Zespole Szkół Spożywczych w Zabrzu.

Młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie gościła przez tydzień rówieśników z ukraińskiej organizacji Green Cross Society. Ich wizyta odbyła się w ramach projektu „Razem przeciw uzależnieniom”, realizowanego w ramach programu Erasmus+.

II Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie zaprasza jutro wszystkich gimnazjalistów na pełen magii i wrażeń Dzień Otwarty szkoły w towarzystwie Harry’ego Pottera.

Znaczniki