TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Przez cały ubiegły tydzień w Zespole Szkół Technicznych trwały Dni Kultury Szkolnej – cykl imprez kulturalnych, konkursów, sesji popularnonaukowych oraz koncertów, których mottem przewodnim były spotkania z kulturą.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych dzielą się z rówieśnikami i najmłodszymi tarnowianami swoją wiedzą o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie i prowadzenie aktywnego trybu życia. Projekt „Kosz zdrowia” będzie trwał do końca stycznia przyszłego roku.

 

Nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego zapraszają młodzież szkół gimnazjalnych oraz siódmych klas szkół podstawowych na „Tydzień Zabawy”, czyli eksperymenty, pokazy i warsztaty, łączące wiedzę z doświadczeniem i przyjemne z pożytecznym.

W tarnowskim Zespole Szkół Technicznych odbyła się czwarta już sesja popularnonaukowa „Bliskie spotkania z chemią”. Uczniowie klas chemicznych, technicy analitycy oraz technolodzy chemiczni mieli okazję wysłuchać wykładów zaproszonych gości z Grupy Azoty, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie oraz Politechniki Rzeszowskiej. Tematyka prelekcji dotyczyła technologii materiałów, energetyki wiatrowej, ekologii, smogu, zanieczyszczeń wody oraz wykorzystania związków fluoru w medycynie.

Dla uczniów klas gastronomicznych tarnowskiego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych dobrym przygotowaniem do udziału w konkursach międzyszkolnych są starty w konkursach wewnętrznych.

Ważna informacja dla rodziców i opiekunów prawnych dzieci z autyzmem. W Niepublicznym Specjalnym Punkcie Przedszkolnym „Mały Książę” w Tarnowie rozpoczęły się zapisy dzieci na rok szkolny 2018/2019. Placówka mieści się przy ul. Kochanowskiego 30 w Tarnowie, a organem prowadzącym jest Stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro.

We wtorek, 6 lutego w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie odbędzie się drugi etap VI Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Dzieckiem być…” – „Płynie Wisła, płynie…”. Zakwalifikowani do niego młodzi artyści uczestniczyć będą w bezpłatnych, czterogodzinnych warsztatach, podczas których pod kierunkiem artystów – nauczycieli Zespołu Szkół Plastycznych wykonają pracę zgodną z tematem konkursu.

W ramach trwającej już od dwudziestu jeden lat sportowej wymiany IV Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie z Gimnazjum w Humenne, młodzież IV LO rywalizowała w odbywających się w tej słowackiej miejscowości turniejach koszykówki.

Prognozy dochodów oraz wydatków miasta Tarnowa na rok 2018 ze szczególnym uwzględnieniem obszaru edukacji zaprezentował na spotkaniu z dyrektorami tarnowskich szkół prezydent Roman Ciepiela. Stanowiły one jeden z punktów odniesienia do rozmów nt. aktualnej sytuacji szkolnictwa w naszym mieście.

Uczniowie tarnowskiego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych z powodzeniem rywalizowali w rozegranym w Krakowie Wojewódzkim Konkursie Gastronomicznym w zawodach cukiernik oraz kucharz. Plonem ich udziału w konkursie jest wygrana oraz wyróżnienie.