TARNÓW / Edukacja / Aktualności

W drugiej edycji konkursu patriotycznego „Bohaterom Niepodległej” wzięło udział 17 tarnowskich szkół.  Tegoroczna edycja była poświęcona postaciom historycznym z regionu tarnowskiego zaangażowanym w odzyskanie niepodległości, a pula nagród wyniosła 18 tys. złotych. Wśród zwycięzców znaleźli się: Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, Gimnazjum nr 10 i Szkoła Podstawowa nr 2.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych obchodzi jubileusz 40-lecia istnienia. Z tej okazji do szkoły zapraszani są różni goście, m.in. jej absolwenci. Jednym z nich był Jan Kiełbasa, dyrektor domu maklerskiego, który podpowiadał młodym ludziom, jak mądrze inwestować.

Blisko 500 paczek przygotowali uczniowie i nauczyciele VII Liceum Ogólnokształcącego dla polskich dzieci i seniorów zamieszkujących Kresy Wschodnie. Prezenty potrzebującym wręczył sam Święty Mikołaj.

Niecodzienni goście odwiedzają Zespół Szkół Technicznych w grudniowe czwartki. Mowa o przedszkolakach z Przedszkola nr 33, przychodzących do szkoły na zajęcia, które wprowadzają je w świat nauki, wiedzy i fascynujących eksperymentów.

Skąd się bierze miód? Jak wygląda jesienny ogródek? Na te oraz wiele innych pytań kilkudziesięciu przedszkolaków z placówki przy ul. Błotnej mogło uzyskać odpowiedź podczas wizyty w Zespole Szkół Ekonomiczno- Ogrodniczych w Tarnowie.

Kolejni uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych uczestniczyli w kursie baristycznym, dzięki któremu poznali tajniki parzenia kawy doskonałej. Szkoła bierze udział w specjalistycznych szkoleniach od siedmiu lat. Przez ten czas certyfikaty zdobyło 500 uczniów.

Po raz 15-ty w Zespole Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych zorganizowano akcję charytatywną „Pomóżmy świętemu Mikołajowi dotrzeć na Kresy”. Przygotowania do wielkiego finału, czyli wyjazdu z darami na Ukrainę, rozpoczęły się już w październiku. Paczki trafiły do mieszkańców parafii w Czyszkach, Strzelczyskach, Pnikucie, a także klasztoru w Krysowicach i parafii w Dunajewie.

Za nami finał Szlachetnej Paczki. Do ogólnopolskiej akcji postanowili włączyć się również studenci Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej, którzy zgromadzili podarunki dla jednej z potrzebujących rodzin.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, Gimnazjum nr 10 i Szkoła Podstawowa nr 2 mogą pochwalić się najlepszymi projektami patriotycznymi. Pula nagród w konkursie „Bohaterom niepodległej" wyniosła 18 tys. zł. Realizowane przez placówki programy z zakresu wychowania patriotycznego stanowią przygotowania do tarnowskich obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Dobiega końca Rok Henryka Sienkiewicza. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zachęca do udziału w sesji naukowej poświęconej słynnemu nobliście, którą zaplanowano 16 grudnia o godz. 11.