TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Czworo uczniów Gimnazjum nr 1 w Tarnowie zdobyło mandaty poselskie i będzie uczestniczyć w XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. W ławach poselskich w gmachu Sejmu RP zasiądą 1 czerwca, tworząc 2 spośród 22 zespołów reprezentujących województwo małopolskie.

Bartosz Kołacz, uczeń klasy 1 c Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowie, zajął trzecie miejsce w konkursie plastycznym, poświęconym tematowi pracy kominiarzy i związanym z nią zagadnieniom bezpieczeństwa oraz ekologii. Na konkurs Kominiarz Strażnikiem Bezpieczeństwa Twojego Domu, zorganizowany przez Małopolsko – Podkarpacki Oddział Krajowej Izby Kominiarzy w Tarnowie, wpłynęło ponad pięć tysięcy prac z całej Małopolski. Przewodniczący jury, Wiesław Zabawa, prezes tarnowskiego oddziału Izby, podkreśla, że komisja konkursowa miała niełatwe zadanie. - Przepięknych i ciekawych pracy było tak dużo, że, postanowiliśmy przyznać więcej nagród, niż początkowo przewidywał regulamin.

Ponad 2300 tegorocznych maturzystów zdawało dziś, 4 maja, w Tarnowie obowiązkowy egzamin pisemny z języka polskiego. To pierwszy dzień maturalnych zmagań, jutro przed zdającymi pisemny egzamin z matematyki. Matury zakończą się 26 maja.

 

 

Jak wygląda nauka w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego mogli się przekonać wszyscy, którzy odwiedzili placówkę w ramach dnia otwartego. Przygotowano dla nich szereg atrakcji, przedstawiając jednocześnie ofertę edukacyjną szkoły.

Człekokształtny troll, mrzygłód, quasi-hacjenda, pustułka, entourage – z takimi między innymi wyrazami musieli zmierzyć się uczestnicy, którzy zdecydowali się wziąć udział w 18. edycji dyktanda „O złote pióro”. Do wielkiego finału w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych zgłosiło się kilkudziesięciu zawodników z całej Polski. Imprezie towarzyszył IX Tarnowski Turniej Ortograficzny o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa, w którym najlepsi okazali się reprezentanci Rady Miejskiej i Kancelarii Rady Miejskiej.

Trzech reprezentantów Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie uzyskało tytuł finalistów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, odbywającej się na Śląsku. Po zdaniu matury będą mogli zostać przyjęci na dowolną uczelnię techniczną w kraju z pominięciem procesu rekrutacyjnego.

Do udziału w dniu otwartym szkoły zachęca II Liceum Ogólnokształcące. To propozycja przede wszystkim dla uczniów klas trzecich gimnazjum, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Mury „drugiego” będzie można odwiedzić już jutro, 25 kwietnia od g. 10 do 16.

W tym roku 1012 uczniów przystępuje do pisania egzaminu gimnazjalnego w Tarnowie. Dzisiaj, 19 kwietnia, zmierzyli się z zagadnieniami z wiedzy humanistycznej, kolejnego czeka ich część matematyczno-przyrodnicza, a pojutrze zmagania z językiem obcym.

Od początku roku już ponad stu uczniów wzięło udział w specjalistycznych zajęciach dodatkowych, które zorganizowało Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Było to możliwe dzięki współpracy z firmą Tauron, która na początku roku została partnerem strategicznym szkoły.

Nietypowe warsztaty teatralne odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. Zajęcia poprowadziła Iris Munios, francuska aktorka, piosenkarka i reżyser, która podpowiadała uczniom, jak rozpocząć przygodę z teatrem, a przy tym rozwijać zdolności językowe.