TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Na 10 tys. zł stypendium mogą liczyć studenci, którzy zakwalifikują się do programu praktyk organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. Tarnowskiej uczelni udało się pozyskać kolejne środki, niemal 2,5 mln zł dofinansowania, na realizację następnego etapu programu.

Dawid Fiołek, uczeń VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, zajął drugie miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie dla uczniów Matematyka & GeoGebra MaGIK. Zwycięstwo przyniosła mu aplikacja… z pisanką.

Pomysł tarnowskiego Przedszkola Publicznego nr 31 okazała się jednym z dziewięciu najlepszych. Placówka otrzymała dofinansowanie na realizację programu prozdrowotnego. W konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Zdrowe Miasta Polski brało udział 45 placówek.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych po raz kolejny zorganizował Rajd Sanguszków, który tym razem odbył się na początku czerwca. Ponad 250 uczniów postanowiło wziąć udział w imprezie, której finał odbył się na terenie Parku Sanguszków.

W tegorocznej, XIX edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Francuskiej w tarnowskim IV LO uczestniczyło 50 uczniów z Tarnowa, Nowego Sącza, Lubaczowa, Krosna, Tuchowa i Łętowic. – Wszyscy zaprezentowali wyjątkowo wyrównany poziom, dlatego jurorzy mieli trudne zadanie  do wykonania i zdecydowali się na przyznanie miejsc ex aequo – mówi Anna Kordela, romanistka i organizatorka konkursu.

 

Blisko 280 uczniów, głównie gimnazjalistów, weźmie udział w Rajdzie Sanguszków, który zaplanowano 1 czerwca. Piechurzy wyruszą o godz. 8. spod hali sportowo-widowiskowej przy ul. Gumniskiej i będą mieli do pokonania 9-kilometrową trasę. Zwieńczeniem imprezy będzie grill i potańcówka w Parku Sanguszków.

Liceum od kuchni? To propozycja IV Liceum Ogólnokształcącego, które w najbliższą środę, 31 maja, organizuje dzień otwarty szkoły. Jak zapowiadają organizatorzy, wydarzenie utrzymane będzie w konwencji… filmowej.

Uczniowie z klasy 3B Gimnazjum Dwujęzycznego w Tarnowie zajęli drugie miejsce w województwie i 12. pozycję w kraju w międzynarodowym konkursie „Matematyka Bez Granic”. W konkursie rywalizowało 281 klas gimnazjalnych ze 136 polskich szkół.

Kto został mistrzem słowa w tegorocznej edycji Konkursu Młodzieżowych Debat Obywatelskich? Okazuje się, że najlepsi mówcy to uczniowie, którzy reprezentowali Gimnazjum nr 6. W finałowym starciu pokonali gimnazjalistów placówki przy ul. Kopernika. Trzecie miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum Dwujęzycznego.

Naszym absolwentom łatwiej będzie zdobyć zawód – zapowiadają przedstawiciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie. Placówka właśnie podpisała porozumienie o współpracy z firmą ZWRI, które ma zapewnić skuteczną edukację branżową i zawodową dla uczniów.