TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie we współpracy z tarnowską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, zapraszają na pierwszą w regionie Branżową Giełdę Pracy. Odbędzie się ona w czwartek 8 lutego, w budynku CKZiU przy ul. Kwiatkowskiego 21.

Dzisiaj w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbędzie się pierwsza debata w ramach trzeciej już edycji Konkursu Młodzieżowych Debat Obywatelskich. Udział w niej wezmą przedstawiciele Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze oraz uczniowie klas gimnazjalnych w Szkole Podstawowej w Skrzyszowie, a teza debaty to „Niedaleko pada jabłko od jabłoni”.

Kilka zaawansowanych technologicznie sal symulacyjnych do kształcenia kadr medycznych, specjalne podręczniki dostępne również w formie cyfrowej, aplikacja, platforma do e-learningu oraz kompleksowy program szkoleń dla kadry dydaktycznej Instytutu Ochrony Zdrowia– to wszystko uda się stworzyć w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie dzięki pozyskanej z Ministerstwa Zdrowia unijnej dotacji w wysokości prawie 2,6 miliona złotych.

Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie gościł uczestników pierwszej w Polsce edycji Szkolnego Festiwalu E(x)plory. Udział w nim wzięło czterdziestu jeden uczniów, prezentujących osiemnaście projektów. Tarnowski festiwal stanowił część programu E(x)plory, wspierającego utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promującego jej osiągnięcia na arenie międzynarodowej.

Listy gratulacyjne do prezydenta Tertila, życzenia dzieci dla Ojczyzny czy wyobrażenie Ojczyzny inspirowane „Inwokacją” Adama Mickiewicza to niektóre z prac, jakie prezentowali uczestnicy trzeciego etapu konkursu niepodległościowego „Świętujemy Niepodległą”. W tegorocznej edycji udział wzięły 24 szkoły.

Zdrowie w każdym wieku było tematem konferencji zorganizowanej po raz pierwszy przez studentów drugiego roku edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z językiem obcym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. W roli współorganizatorów wystąpiły… przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 31 w Tarnowie.

Od przyszłego roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie uruchomiony zostanie nowy, dwudziesty już kierunek studiów. Polska Komisja Akredytacyjna pozytywnie zaopiniowała bowiem wniosek tarnowskiej uczelni o nadanie uprawnienia do prowadzenia kształcenia na poziomie studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku mechatronika. Stosowną zgodę wyraziło także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Okazuje się, że to znane chyba wszystkim powiedzenie nie jest frazesem, ale niepokojącym faktem. Jak wynika z badań ankietowych przeprowadzonych w ramach projektu „REGlovers – Uncovered Passion”, wielu Polaków niewiele wie o zamieszkałych przez siebie regionach. Grupa czworga licealistów, w tym tarnowianie Jakub Babuśka i Filip Olszówka, postanowiła zbadać i rozwiązać ten problem.

Dwustu uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego uczestniczyło w zorganizowanym przez szkołę projekcie „Świętujmy Niepodległą”. Udział z nim wzięli nie tylko uczniowie i nauczyciele CKZiU, ale również zaproszeni do wspólnego świętowania goście – przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Mościc, Rady Osiedla Mościce oraz Zakładu Karnego w Tarnowie.

Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w konferencji zorganizowanej przez tarnowską szkołę wspólnie z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct – Tarnów. Poświęcona była ona przyszłości Unii Europejskiej, a prowadził ją adiunkt Katedry Polityki Ekonomicznej i Europejskich Studiów Regionalnych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, dr Krzysztof Biegun.