TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Zakończyły się Pierwsze Małopolskie Mistrzostwa Upięć dla Uczniów Szkół Fryzjerskich - Tarnów 2011.

Uczniowie dwóch tarnowskich liceów odnoszą międzynarodowe sukcesy. Przemysław Pękala, który zakończył właśnie edukację w I LO, niedługo weźmie udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej na Tajwanie. Natomiast Wojciech Bochenek, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza zwyciężył w kwietniu br. w Ogólnopolskim Konkursie Neurobiologicznym dla szkół ponadgimnazjalnych i będzie reprezentował Polskę podczas konkursu we Włoszech.

Inwestycja kosztowała ponad 500 tysięcy złotych, została sfinansowana z budżetu miasta. Zakres prac był ogromny, obejmował wykonanie boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej z dwoma placami do gry w siatkówkę, z dwoma placami do gry w koszykówkę, z jednym placem do gry w piłkę ręczną wraz z ogrodzeniem, oświetleniem oraz chodnikiem – dojściem do boiska. Obiekt uruchomiono w Dzień Dziecka, to prezent władz miasta dla adresatów międzynarodowego święta.

Serdecznie zapraszamy osoby początkujące w nauce języka naszych zachodnich sąsiadów. Nasze Centrum proponuje intensywny kurs przygotowujący do konwersacji w j. niemieckim.

Uczeń Anny Hampel z I LO Przemysław Pękala został Laureatem I Stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej na szczeblu centralnym w Warszawie. Zajął trzecie miejsce.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza na spotkanie spotkanie konsultacyjno-informacyjne z przedstawicielami poradni psychologiczno-pedagogicznych w ramach projektu „Podniesienie efektywności kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”

szczegółowy program w załączeniu

W roku odkrywania talentów Przedszkole Publiczne nr 32 w Tarnowie otrzymało zaszczytny tytuł „Szkoła Odkrywców Talentów” przyznany przez MEN z inicjatywy Minister Katarzyny Hall.

Wiosennym korowodem z zielonym gaikiem wychowankowie Przedszkola Publicznego nr 32 w Tarnowie wyruszyli na ekologiczne powitanie wiosny. Dzieci przeszły deptakiem i uliczkami Osiedla Jasna z transparentami zachęcającymi mieszkańców do segregowania odpadów, oszczędzania wody i prądu, korzystania z ekologicznych toreb na zakupy.

Pracujesz i chcesz zdobyć nowe kwalifikacje? Weź udział w cyklu szkoleń, warsztatów oraz doradztwie zawodowym umożliwiających podniesienie lub nabycie nowych kwalifikacji zawodowych.

Unia Tarnów Żużlowa Sportowa Spółka Akcyjna organizuje całoroczny projekt pod nazwą „Szkolni Kibice”, celem którego jest promowanie kulturalnego dopingu oraz sportu żużlowego wśród uczniów.