TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Rok szkolny 2011/2012 to kolejny rok zmian dla nauczycieli języka angielskiego w Polsce - nowy egzamin gimnazjalny, nowy egzamin maturalny i przygotowania do przyjęcia sześciolatków do szkół. Jak sprostać nowym wyzwaniom, jakimi są zarówno zmiany w systemie edukacji, jak i praca z dziećmi i młodzieżą pokolenia cyfrowego?

Pokazanie wolności jako wartości istotnej w wychowaniu młodego pokolenia w szkole i w rodzinie jak również określenie w jaki sposób szkoła może i winna pomagać młodym ludziom w podejmowaniu odpowiedzialnych wyborów czy samowychowaniu na polu korzystania z wolności było treścią VI Forum Nauczycieli i Wychowawców pt. Wolność i Wychowanie.

„Cześć mamo! Przeczytaj zanim wsiądziesz do samochodu. Proszę Cię, jedź ostrożnie i wolno. Nie ma co się śpieszyć!” – takie wiadomości wysyłają do najbliższych dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Romana „Sybiraka” Sanguszki w Tarnowie, członkowie Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa. Akcja wysyłania wiadomości SMS jest realizowana w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault.

W dniach 25-27 marca 2011r. Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie będzie organizatorem VI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej dla Młodzieży OHP.

Dyrekcja Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie została zaproszona do udziału w uroczystej prezentacji wyników międzynarodowego raportu PISA na temat przemian w edukacji na świecie.

W środę 12 stycznia 2011 r. kolejny, dwunasty raz uczniowie ZSTZ w Tarnowie z klas zawodowych i technikum fryzjerskiego wraz z nauczycielami, mgr Aleksandrą Małek, mgr Moniką Rutowicz i mgr Lidią Bałut, przygotowali szkolny pokaz fryzur. Tematem szkolnej imprezy była geometria we włosach, ubiorze biżuterii, a w części drugiej styl militarny, marynarski, oraz moda disco z lat 80 XX wieku zwana modą glamour.

Fundacja Banku Zachodniego WBK od lat wspierając dzieci i młodzież z terenu całej Polski, przeznaczyła w tym roku na ich rozwój i edukację ponad 1,3 mln zł. Większość środków trafiła do dzieci i młodzieży poprzez dwa programy grantowe Fundacji - Bank Dziecięcych Uśmiechów i Bank Ambitnej Młodzieży. Wśród inicjatyw, które Bank Ambitnej Młodzieży wsparł w tym roku jest organizowany przez Caritas Diecezji Tarnowskiej projekt iStypendium.pl - młodzieżowy kreator zmian.

Projekt to pomysł na kilkutygodniową, czasem kilkumiesięczną pasjonującą przygodę dla całego zespołu, w której znajdą coś dla siebie osoby o różnorodnych zamiłowaniach: amatorzy turystyki, historii, dziennikarstwa, nowych technologii, przyrodnicy, etnografowie, socjologowie. Wszyscy oni będą mieli okazję rozwinąć swoje zainteresowania, wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności, a także odnaleźć w sobie pasję prawdziwego odkrywcy.

Uczniowie popularnego, tarnowskiego „Plastyka” przygotowują duże przedsięwzięcie. W najbliższy czwartek, 16 grudnia, o godz. 17.00, w budynku Zespołu Szkół Plastycznych przy ul. S. Westwalewicza 6 w Tarnowie odbędzie się aukcja prac uczniów tej szkoły. Dochód ze sprzedaży obrazów zostanie przekazany na rzecz Hospicjum Domowego im. Bł. Fryderyka Ozanama.

Serwis Ogłoszeniowy www.wTarnowie.com organizuje międzyszkolny Konkurs plastyczny „Tarnów widziany moimi oczami”. Na zwycięzców czeka netbook i inne atrakcyjne nagrody! Dodatkowo uczeń, który zajmie I miejsce zdobędzie także nagrodę dla swojej szkoły – odtwarzacz DVD oraz pomoce dydaktyczne do nauki języka angielskiego.