TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Systema Sp. z o.o. zaprasza na SZKOLENIA KOMPUTEROWE dla osób pracujących w województwie małopolskim dofinansowane w 90% przez Unię Europejską

Ważnym wydarzeniem ostatnich dni była odbywająca w naszym mieście się od 18 do 21 października wizyta studyjna z udziałem zagranicznych gości. Organizatorem wizyty przy współudziale Urzędu Miasta Tarnowa było V Liceum Ogólnokształcące. Wniosek o organizację wizyty do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji placówka złożyła rok temu i jako jedyna szkoła znalazła się w gronie kilkunastu organizatorów wizyt w kraju.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie ma zaszczyt zaprosić do uczestnictwa w obchodach 100-lecia istnienia naszej Szkoły, które odbędą się 1 grudnia 2011 roku.

Serdecznie zapraszamy na sesję naukową zorganizowaną z okazji roku Marii Skłodowskiej Curie

Rektor oraz Kanclerz Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie zapraszają do wzięcia udziału w konferencji naukowej organizowanej z inicjatywy Katedry Nieruchomości i Ubezpieczeń, pod kierownictwem prof. dr hab. Leszka Kałkowskiego:

Ministerstwo Zarządzania i Sprawiedliwości na Węgrzech w hołdzie wspólnej historii Węgier i Polski oraz tradycyjnej już przyjaźni między tymi narodami ogłosiło polsko-węgierski konkurs historyczny „Współpraca Węgiersko-Polska 2011”. Główny patronat nad konkursem, który odbył się w Veszprém na Węgrzech, objął dr Navracsics Tibor, Minister Zarządzania i Sprawiedliwości Republiki Węgierskiej.

Czy wiesz kim był Heweliusz, Maria Skłodowska-Curie czy Ernest Rutherford? Czy wiesz czym zajmują się ich następcy – fizycy, chemicy, biolodzy czy astronomowie w swoich tajemniczych laboratoriach? Już 23 września roku podczas Małopolskiej Nocy Naukowców znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania! Po raz piąty w Małopolsce niezwykłe spotkania z naukowcami, zaskakujące eksperymenty, liczne konkursy i zabawy z udziałem naukowców. Taka Noc jest tylko raz w roku – nie możesz jej przespać!

Uczennica klasy drugiej Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowie Aleksandra Świątek została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów” organizowanego przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W nagrodę uczestniczyła w wyjeździe naukowym do Zjednoczonego Instytut Badań Jądrowych (ZIBJ) w Dubnej koło Moskwy.

SP nr 8 znalazła się w wśród 10 nagrodzonych finalistów konkursu grantowego ogłaszanego corocznie dla członków Stowarzyszenie Zdrowych Miast Polskich. Miasto Tarnów reprezentowały trzy programy, które złożyły min.: Stowarzyszenie „To Co Wspólne”, Przychodnia Diagnostyczno - Lekarska „CenterMed” oraz Szkoła Podstawowa Nr 8 im. K.K. Baczyńskiego. W bieżącym roku do konkursu grantowego można było zgłaszać programy w następującym obszarze tematycznym: zdrowie kobiet, aktywność fizyczna a zdrowie, ekologia a zdrowie i zdrowie psychiczne.

Mimo kapryśnej pogody prace związane z budową obiektów sportowo-dydaktycznych Instytutu Ochrony Zdrowia tarnowskiej PWSZ postępują zgodnie z harmonogramem. Generalny Wykonawca projektu pn. "Rozbudowa Kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie dla potrzeb tworzenia Akademii Tarnowskiej” czyli Konsorcjum firm ABM Solid S.A., INSTAL Białystok S.A oraz RESBUD S.A rozpoczął prace przy elewacji kamiennej budynku w segmencie A (hala sportowa) od strony północnej oraz wschodniej. Postępuje montaż instalacji sanitarnych, elektrycznych, teletechnicznych. Zakończono prace przy pokryciu dachów, montowane są świetliki dachowe na segmentach B i D. Ściany działowe zostały w całości wymurowane. Oddano konstrukcję iglicy oraz pylonu. W ok. 30% wykonano roboty tynkarskie. Obfite deszcze powodowały problemy przy robotach związanych z wjazdem do garaży podziemnych, ale harmonogram prac został utrzymany.