TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Mimo trwających wakacji, młodzi tarnowianie mogą uczęszczać do przedszkoli. Utworzono w nich 38 oddziałów.

Podsumowano pierwszy etap rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych w Tarnowie. Potwierdziły się obawy magistratu związane z demografią.

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Generała Józefa Bema w Tarnowie bierze udział w I edycji akcji „Warto być dobrym” organizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO. Dzieci z 1500 szkół w całej Polsce brały udział w konkursie na dobre uczynki w ramach akcji, laureaci z każdej placówki wygrali rowery górskie marki KROSS.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Wielkim Teście Języka Angielskiego, który odbędzie się 26 czerwca 2012. Jednego dnia, w jednym miejscu, mieszkańcy Tarnowa napiszą test wielokrotnego wyboru, który określi ich poziom znajomości języka angielskiego.Bezpłatana rejestracja na stronie: www.tarnow.znaangielski.pl
Wielki Test to wydarzenie ogólnopolskie. Nie siedź w domu. Przyjdź na Test i pokaż reszcie Polski, że znasz angielski!
Masz także szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. :-)

Wyniki VI Forum Europejskiego zorganizowanego przez Zespół Szkól Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie w dniu 6 czerwca 2012 r.

Już po raz szósty Zespół Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych w Tarnowie oraz Biuro Poselskie Posła do Parlamentu Europejskiego Czesława Siekierskiego zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych z Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego do udziału w „Forum Europejskim Szkół Ziemi Tarnowskiej” , które odbędzie się 6 czerwca 2012 r. w budynku szkoły.

Dni Techniki odbędą się w dniach 25-25 maja.

Już po raz szósty Zespół Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych w Tarnowie oraz Biuro Poselskie Posła do Parlamentu Europejskiego Czesława Siekierskiego zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych z Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego do udziału w „Forum Europejskim Szkół Ziemi Tarnowskiej” , które odbędzie się 6 czerwca 2012 r. w budynku szkoły.

Pałac Młodzieży – realizator projektu edukacyjnego „Młodzieżowy Inkubator Naukowy” - zaprasza na kolejny wykład pt. „Gladiator z plastikowym mieczem…?”, który odbędzie się w dniu 23 maja 2012r. (środa), o godz. 11:00 w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży.

Grupa teatralna KAGAMI, działająca w SP nr 3, podczas 1. Konfrontacji Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA wywalczyła nagrodę za wybitny efekt zespołowej pracy artystycznej w spektaklu „Kiedy króla boli ząb”,