TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Uczennice Pałacu Młodzieży, Eliza Gąsiorowska, Natalia Michalska, Ewa Wojtanowska, mogą pochwalić się muzycznymi sukcesami na XV Międzynarodowym Festiwalu Intershow, który na początku stycznia odbywał się w Nowym Targu.

Przygodę ze studiowaniem proponuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. Działający tam Uniwersytet  Dziecięcy oferuje zajęcia prowadzone przez doświadczonych wykładowców akademickich dla dzieci w wieku 7 do 10 lat. Każdy uczestnik otrzyma indeks, lecz zamiast egzaminów może liczyć na konkursy z nagrodami.

Do krainy baśni będzie można się przenieść za sprawą spektaklu „Kopciuszek”, który odbędzie się 14 stycznia w Szkole Podstawowej nr 11. Widzowie będą mogli zobaczyć jedną z najpopularniejszych bajek w wykonaniu uczniów drugiej klasy.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie sekcja w Tarnowie działający przy Wyższym Seminarium Duchownym poszerza swoją ofertę edukacyjną. Można jeszcze składać dokumenty na Podyplomowe Studia z Etyki. Zajęcia na tym kierunku rozpoczną się 11 lutego. 

Najpiękniejsze piosenki o miłości będzie można usłyszeć 8 stycznia w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego. Dochód z koncertu noworocznego zostanie przeznaczony na organizację imprez towarzyszących jubileuszowi 120-lecia III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie.

Michał Wójcik, tegoroczny maturzysta z III Liceum Ogólnokształcącego, był jednym z pięciu uczniów, którzy reprezentowali Polskę na X Międzynarodowej Olimpiadzie z Astronomii i Astrofizyki. Z Indii nie wrócił z pustymi rękami – na zawodach zdobył wyróżnienie.

Do udziału w bezpłatnym spotkaniu dotyczącym międzynarodowego programu Erasmus+ zachęcają pracownicy Wydziału Współpracy Aglomeracyjnej i Międzyregionalnej. Podczas szkolenia 4 stycznia będzie można poznać szczegółowe informacje o programie, m.in. zasady udziału, proces kwalifikacji, przykłady dobrych praktyk, a także skorzystać z konsultacji ze specjalistą. Początek o godz. 12 w Sali Lustrzanej.

Kiełbasa z renifera, bûche de noël czy jadalne kasztany to tylko niektóre z potraw, jakie można było spróbować podczas „Smaków Europy” – imprezy, która odbyła się w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11. Podczas świątecznego spotkania organizatorzy przybliżyli tradycje bożonarodzeniowe 11 krajów europejskich.

Konrad Sikorski, na co dzień studiujący w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, odebrał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy nagrodę „Dla Dobra Wspólnego”. Wyróżnienie to otrzymał za aktywną działalność Fundacji Court Watch Polska, której jest ambasadorem.

W Tarnowie powstało pięć spółdzielni uczniowskich, które mają nauczyć młodzież, jak w praktyce poruszać się w świecie przedsiębiorczości. – Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie pomoże wam w przyszłości otworzyć własne firmy, spółdzielnie, które wzmocnią nie tylko Tarnów, ale region i polską spółdzielczość – podkreślał Piotr Augustyński, zastępca prezydenta, podczas gali wręczenia nagród dla młodych spółdzielców w Sali Lustrzanej. Projekt utworzenia spółdzielni to inicjatywa Wydziału Rozwoju Gospodarczego magistratu.