TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w spotkaniu dla tarnowskich szkół dotyczącym współpracy międzynarodowej. Chętni, którzy pojawili się 25 listopada w Sali Lustrzanej, mieli okazję podyskutować o realizowanych w Tarnowie projektach, poznać wykorzystywane źródła finansowania, a także sposoby na poszukiwanie szkół partnerskich.

Szkoła Podstawowa nr 18 świętuje 50-lecie istnienia. Przez ten czas do tarnowskiej podstawówki uczęszczało ponad pięć tysięcy dzieci. Niektórzy pojawili się po latach na uroczystym jubileuszu, który odbył się 22 listopada w tarnowskim teatrze, by wspólnie powspominać czas spędzony w szkolnych ławach.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych uczcili pamięć Mariana Stylińskiego, absolwenta Krajowej Szkoły Kupieckiej, której tradycję kontynuuje ZSEG. 21 listopada podczas mszy św. w kościele Maksymiliana Kolbego odsłonięto numer obozowy bohatera walczącego o niepodległą Polskę, zasłużonego dla Tarnowa i regionu.

W pięciu tarnowskich szkołach powstały spółdzielnie uczniowskie. Tego typu działalność ma zachęcić uczniów do praktycznej nauki przedsiębiorczości. W przyszłości ma im to pomóc w poruszaniu się po rynku pracy.

Bakaliowy Eden, cukiniowy raj, paprykowe doznanie, gruszkowe szaleństwo – takie między innymi kulinarne propozycje zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w ramach konkursu „Jesienne smaki”. Popisowe dania uczniów oceniał sam Karol Okrasa, który gościł dzisiaj, 16 listopada, w tarnowskiej szkole.

Uczniowie III i V Liceum Ogólnokształcącego połączyli siły i 16 listopada wspólnie zorganizowali koncert charytatywny. Wszystko po to, by wspomóc Sebastiana Moskala zmagającego się z nowotworem. Na jego dalsze leczenie potrzeba około 15 tysięcy euro.

W Ogólnopolskim Turnieju Debat Oksfordzkich „Polska Między Wschodem i Zachodem" odbywającym się w Krakowie reprezentacja Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych dotarła do ćwierćfinału. Dotąd żadna szkoła techniczna w Polsce nie osiągnęła tak wysokiego miejsca w tego typu konkursie.

Uczniowie XVI Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie wcielili się w aktorów. Wspólnie z nauczycielami i uczniami tarnowskich oraz nowosądeckich szkół wystąpili na deskach „Solskiego” w spektaklu „Bez korzeni jesteś nikt”.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego włączyło się w VIII Ogólnopolski Tydzień Kariery. Zaproszeni przez szkołę uczniowie gimnazjów mieli okazję zobaczyć, jak wygląda kształcenie m.in. w zawodzie fryzjera. CKZiU zorganizowało również smaczny festiwal, podczas którego pieczono ciasta i pizze.

Już po raz 11. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbędą się obchody Dni Jana Pawła II. Wykłady zaplanowano 9 listopada w auli uczelni. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest miłosierdzie.