TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Włóczykije, czyli młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, należąca do koła PTTK, udali się tym razem w duchową wędrówkę do Sanktuarium w Kałkowie-Godowie. W pielgrzymce wzięło udział 120 osób.

Jak dbać o ochronę środowiska i walczyć o lepszy wygląd miasta – zastanawiali się uczniowie, którzy postanowili wziąć udział w konkursie zorganizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska i Radę Osiedla „Starówka”. Zadaniem uczestników było zwrócenie uwagi na problem odpadów z gum do żucia, szpecących Starówkę.

Blisko 40 osób z całej Polski weźmie udział w XXI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Historycznej dla niesłyszących i słabosłyszących, który tym razem odbędzie się w Tarnowie. Temat tegorocznej edycji to „Drogi Polaków do Niepodległości”.

Kadra Zespołu Szkół Technicznych zdobywała doświadczenia zawodowe w portugalskiej Bradze. Wyjazd  odbył się w ramach europejskiego projektu PO WER, dzięki któremu nauczyciele i uczniowie mogą poznać najnowsze technologie, wykorzystywane przez zagranicznych pracodawców.

W Tarnowie już po raz trzeci odbędzie się konferencja naukowa „Relacja uczeń – nauczyciel”. 18 maja w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej uczestnicy będą mieli okazję do wymiany doświadczeń pedagogiczno-wychowawczych. Rozpoczęcie o godz. 9:30.

Kto najwięcej wie o Europie? Uczniowie pięciu tarnowskich szkół podstawowych sprawdzali swoją wiedzę, rywalizując w IX Turnieju Wiedzy o Europie, który zorganizowano w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11. Najlepiej w tej edycji poradziła sobie drużyna z SP nr 20.

Zdaniem maturzystów trzeci dzień egzaminu dojrzałości należy do najłatwiejszych. Zdecydowana większość zdaje wówczas język angielski. –Trudno oblać ten przedmiot, nawet jeśli zbytnio się nie przygotowywało do egzaminu – przekonują tegoroczni maturzyści z III Liceum Ogólnokształcącego, którzy 8 maja musieli zmierzyć się z arkuszami z języka obcego.

Uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych został finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Artystycznej. Dominik Kuboń, bo o nim mowa, może się teraz pochwalić zdaną maturą z historii sztuki na 100 procent.

Czworo uczniów Gimnazjum nr 1 w Tarnowie zdobyło mandaty poselskie i będzie uczestniczyć w XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. W ławach poselskich w gmachu Sejmu RP zasiądą 1 czerwca, tworząc 2 spośród 22 zespołów reprezentujących województwo małopolskie.

Bartosz Kołacz, uczeń klasy 1 c Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowie, zajął trzecie miejsce w konkursie plastycznym, poświęconym tematowi pracy kominiarzy i związanym z nią zagadnieniom bezpieczeństwa oraz ekologii. Na konkurs Kominiarz Strażnikiem Bezpieczeństwa Twojego Domu, zorganizowany przez Małopolsko – Podkarpacki Oddział Krajowej Izby Kominiarzy w Tarnowie, wpłynęło ponad pięć tysięcy prac z całej Małopolski. Przewodniczący jury, Wiesław Zabawa, prezes tarnowskiego oddziału Izby, podkreśla, że komisja konkursowa miała niełatwe zadanie. - Przepięknych i ciekawych pracy było tak dużo, że, postanowiliśmy przyznać więcej nagród, niż początkowo przewidywał regulamin.