TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Film o żołnierzach niezłomnych, którego autorką jest Zofia Żak, uczennica Zespołu Niepublicznych Niepłatnych Szkół w Tarnowie, zdobył pierwsze miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu w Lublinie „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

Niemal 200 uczniów wzięło udział w konkursie „Ksiądz Twardowski  i świat jego wierszy”, organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. Reprezentanci szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rywalizowali w kilku kategoriach. Ich zadaniem było m.in. wykonanie pracy literackiej lub plastycznej, recytacja wierszy poety, a także występ wokalny.

Ponad 300 uczniów z 21 placówek oświatowych z Tarnowa wzięło udział w III Miejskim Konkursie Wiedzy o Józefie Piłsudskim.  Ostatecznie wyłoniono 10 laureatów w trzech kategoriach wiekowych.

Piotr Żyła gościł dziś w Zespole Szkół Ekonomiczno Ogrodniczych w Tarnowie. Podczas spotkania z młodzieżą opowiadał o swojej karierze zawodowej i planach na najbliższą przyszłość.

Reprezentanci Gimnazjum nr 2 wyjechali do Szwajcarii, gdzie przez ponad dwa tygodnie uczestniczyli w międzynarodowej wymianie. Projekt był okazją do prowadzenia dyskusji na temat dyskryminacji oraz komunikacji kulturowej.

Co o likwidacji gimnazjów sądzą sami uczniowie? Można było się tego dowiedzieć podczas ostatniego spotkania w ramach Konkursu Młodzieżowych Debat Oksfordzkich.

Wolontariusze „Empatii" nie próżnują. Wraz z nadejściem wiosny przygotowali budki lęgowe dla ptaków. Drewniane domki umieszczono na drzewach w Parku Sanguszków. Uczniowie z koła działającego przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych mają nadzieję, że wkrótce w budkach pojawią się sikorki, wróble, sikorki czy muchówki.

Reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych zajęła pierwsze miejsce w etapie regionalnym konkursu Turbolandeskunde, dotyczącym wiedzy o krajach z niemieckiego obszaru językowego. Zwycięska drużyna weźmie udział w ogólnopolskim finale, który zaplanowano w czerwcu.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych mieli okazję zaprezentować się podczas Małopolskiego Festiwalu Zawodów w Krakowie. Tarnowska młodzież prezentowała zawody, do których przygotowuje ich nauka w ZSEO, m.in.: ogrodnika, architekta krajobrazu, mechanizatora rolnictwa, a także specjalisty z zakresu żywienia.

Niemal 1030 litrów krwi oddali studenci oraz uczniowie z tarnowskich szkół. W ubiegłym roku najwięcej krwi zebrano wśród uczniów Zespołu Szkół Budowlanych – prawie 175 litrów, a także studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej – 275 litrów cennej tkanki.