TARNÓW / Edukacja / Aktualności

W dniach 25-27 marca 2011r. Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie będzie organizatorem VI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej dla Młodzieży OHP.

Dyrekcja Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie została zaproszona do udziału w uroczystej prezentacji wyników międzynarodowego raportu PISA na temat przemian w edukacji na świecie.

W środę 12 stycznia 2011 r. kolejny, dwunasty raz uczniowie ZSTZ w Tarnowie z klas zawodowych i technikum fryzjerskiego wraz z nauczycielami, mgr Aleksandrą Małek, mgr Moniką Rutowicz i mgr Lidią Bałut, przygotowali szkolny pokaz fryzur. Tematem szkolnej imprezy była geometria we włosach, ubiorze biżuterii, a w części drugiej styl militarny, marynarski, oraz moda disco z lat 80 XX wieku zwana modą glamour.

Fundacja Banku Zachodniego WBK od lat wspierając dzieci i młodzież z terenu całej Polski, przeznaczyła w tym roku na ich rozwój i edukację ponad 1,3 mln zł. Większość środków trafiła do dzieci i młodzieży poprzez dwa programy grantowe Fundacji - Bank Dziecięcych Uśmiechów i Bank Ambitnej Młodzieży. Wśród inicjatyw, które Bank Ambitnej Młodzieży wsparł w tym roku jest organizowany przez Caritas Diecezji Tarnowskiej projekt iStypendium.pl - młodzieżowy kreator zmian.

Projekt to pomysł na kilkutygodniową, czasem kilkumiesięczną pasjonującą przygodę dla całego zespołu, w której znajdą coś dla siebie osoby o różnorodnych zamiłowaniach: amatorzy turystyki, historii, dziennikarstwa, nowych technologii, przyrodnicy, etnografowie, socjologowie. Wszyscy oni będą mieli okazję rozwinąć swoje zainteresowania, wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności, a także odnaleźć w sobie pasję prawdziwego odkrywcy.

Uczniowie popularnego, tarnowskiego „Plastyka” przygotowują duże przedsięwzięcie. W najbliższy czwartek, 16 grudnia, o godz. 17.00, w budynku Zespołu Szkół Plastycznych przy ul. S. Westwalewicza 6 w Tarnowie odbędzie się aukcja prac uczniów tej szkoły. Dochód ze sprzedaży obrazów zostanie przekazany na rzecz Hospicjum Domowego im. Bł. Fryderyka Ozanama.

Serwis Ogłoszeniowy www.wTarnowie.com organizuje międzyszkolny Konkurs plastyczny „Tarnów widziany moimi oczami”. Na zwycięzców czeka netbook i inne atrakcyjne nagrody! Dodatkowo uczeń, który zajmie I miejsce zdobędzie także nagrodę dla swojej szkoły – odtwarzacz DVD oraz pomoce dydaktyczne do nauki języka angielskiego.

Poszerza się oferta Pałacu Młodzieży w Tarnowie – najstarszej placówki wychowawczo-oświatowej w naszym mieście, która przygotowuje się do obchodów 60-lecia istnienia. Już niedługo młodzi ludzie będą mogli sprawdzić się jako wolontariusze pomagający młodszym kolegom oraz zdobywać pierwsze dziennikarskie szlify pod okiem doświadczonych instruktorów. Z kolei najmłodsi uczestnicy zajęć pałacowych będą mieli sposobność uzupełnienia wiedzy nabytej w szkole – czy to w postaci zajęć wyrównawczych, czy też pod kątem przygotowań do egzaminów sprawdzających

Tarnowski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego przygotował w 2009 roku dwa projekty wydawnicze. Jednym z nich, obok „Tarnowskich Studiów Historycznych”, są „Szkice Tarnowskie”. Periodyk powstał w celu promowania wiedzy o historii, społeczności i kulturze regionu tarnowskiego. Jak wskazuje tytuł, pismo ma charakter otwarty i w zamyśle stanowi wprowadzenie do poszukiwania i pogłębiania wiadomości o Tarnowie i regionie.

Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego już po raz czwarty organizuje Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Projekt ma na celu propagowanie nauk przyrodniczych wśród uczniów szkół podstawowych, a jego interaktywna formuła daje uczestnikom możliwość nauki poprzez zabawę, pozwala też rozwijać umiejętności właściwego interpretowania zjawisk ze świata organizmów żywych i przyrody nieożywionej, a także zjawisk fizycznych, astronomicznych, czy klimatycznych. W związku z olbrzymim zainteresowaniem Konkursu organizatorzy postanowili poszerzyć grupę odbiorców o uczniów klas pierwszych szkół podstawowych.

Znaczniki