TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Dni Kultury w Zespole Szkół Technicznych

Dni Kultury w Zespole Szkół Technicznych

Dni Kultury w Zespole Szkół Technicznych

Przez cały ubiegły tydzień w Zespole Szkół Technicznych trwały Dni Kultury Szkolnej – cykl imprez kulturalnych, konkursów, sesji popularnonaukowych oraz koncertów, których mottem przewodnim były spotkania z kulturą.

Jednym z głównych wydarzeń tego tygodnia był projekt „Poznajemy kraje Unii Europejskiej”. Młodzież ZST przygotowała stoiska prezentujące kraje wchodzące w skład Unii, można było spróbować przysmaków z różnych krajów, obejrzeć ciekawe zdjęcia oraz plakaty przygotowane z tej okazji.

Wszyscy uczniowie mogli tradycyjnie wziąć udział w licznych konkursach: historycznych, ekologicznych, wiedzy o krajach niemieckojęzycznych i anglojęzycznych, literackich, filmowych i recytatorskich. Dla uczniów klas pierwszych Dni Kultury były natomiast okazją do poznania sylwetki patrona szkoły, Ignacego Mościckiego.

Nie zabrakło również stałych punktów programu, takich jak turniej szachowy czy turystyczny oraz sesje popularnonaukowe. W tym roku poświęcone one były sylwetkom Ireny Sendlerowej oraz Zbigniewa Herberta.

Zaproszeni goście opowiadali młodzieży o parkach narodowych oraz zagrożeniach jakie dla człowieka stwarza smog. Ne zabrakło również, cieszącego się dużym zainteresowaniem spotkania z gwiazdą sportu, znanym w tarnowskim środowisku strongmanem Sławomirem Rawińskim.

- Dni Kultury to prawdziwe święto szkoły, które jest dowodem na to, że Zespół Szkół Technicznych to szkoła, która nie tylko kształci świetnych techników przygotowanych do pracy czy podjęcia studiów, ale to również miejsce, gdzie każdy może rozwijać swoje pasje i zainteresowania – mówi dyrektor szkoły, Krzysztof Kołaciński.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne