TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Dzień Otwarty w PWSZ, 20 KWIETNIA

Dzień Otwarty w PWSZ, 20 KWIETNIA

Dzień Otwarty w PWSZ, 20 KWIETNIA

Kilkanaście punktów informacyjnych, zwiedzanie uczelni, wykłady, pokazy, gry i zabawy oraz darmowe badania – to tylko część atrakcji przygotowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie z okazji Dnia Otwartego. Społeczność akademicka zaprasza w uczniów ze szkół Tarnowa i regionu w piątek, 20 kwietnia, w godz. 9-14.

Dla większości uczniów zbliżająca się milowymi krokami matura jest tylko końcem jednego etapu kształcenia, który umożliwia rozpoczęcie kolejnego, studiów wyższych. Aby ułatwić im podjęcie tej trudnej i bardzo ważnej decyzji najchętniej wybierana wyższa szkoła zawodowa w Polsce otwiera na jeden dzień swoje podwoje.

- W cyfrowym świecie dostęp do informacji jest dużo łatwiejszy i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że bez wychodzenia z domu, korzystając z internetu, można zdobyć większość informacji o każdej niemal uczelni na świecie. Z drugiej jednak strony, wejście na teren kampusu, rozmowa z wykładowcami i studentami, zobaczenie sal, laboratoriów i biblioteki czy hali sportowej i basenu, stanowi wartość nie do przecenienia. Tym bardziej, że nasz kampus nie bez przyczyny uważany jest za jeden z najpiękniejszych w kraju. Chcemy się nim zatem pochwalić, zachęcając młodych do przyjścia do nas na studia – mówi rzecznik tarnowskiej PWSZ, Piotr Kopa.

Świętująca w tym roku jubileusz dwudziestolecia istnienia tarnowska uczelnia ma dużo więcej „asów w rękawie”. Działa w niej bowiem sześć instytutów, oferujących dwadzieścia kierunków i trzydzieści dwie specjalności w ramach studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich i podyplomowych. Co niezwykle ważne, nauka odbywa się w ramach tzw. praktycznych profili kształcenia, co oznacza dłuższe niż zwykle – nawet półroczne – praktyki zawodowe.

Uczelnia oferuje komfortowe warunki studiowania, rozbudowany system stypendialny, możliwość wzięcia udziału w programie płatnych praktyk, miejsca w akademiku oraz szereg możliwości twórczego spędzania czasu poza zajęciami.

W PWSZ działa kilkadziesiąt organizacji studenckich, w tym najliczniejsza Klub Uczelniany AZS PWSZ. Jego zawodnikami są medaliści mistrzostw świata, Europy, Polski, a nawet Igrzysk Paraolimpijskich. W ostatnim sezonie tarnowska uczelnia po raz pierwszy w historii wygrała Akademickie Mistrzostwa Polski wśród wszystkich publicznych wyższych szkół zawodowych.

- Dla wielu młodych ludzi niezwykle ważna jest możliwość kontynuowania kariery sportowej podczas studiów i łączenia jej z nauką. U nas jest to oczywiście możliwe, działamy w ramach kilkunastu sekcji, korzystając z najnowocześniejszego kompleksu sportowego w regionie – zachęca prezes KU AZS PWSZ, Wojciech Nowak.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne