TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Finansowy zastrzyk dla studentów w Tarnowie

Finansowy zastrzyk dla studentów w Tarnowie

Finansowy zastrzyk dla studentów w Tarnowie

Niemal 2,7 mln złotych unijnego dofinansowania pozyskała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Fundusze te zostaną przeznaczone m.in. na comiesięczne stypendia, płatne praktyki, dodatkowe zajęcia dla osób, które wybrały studia na kierunku pielęgniarstwo.

– Na rynku pracy brakuje pielęgniarek i pielęgniarzy, liczymy zatem, że projekt przyczyni się do wykształcenia większej liczby absolwentów, którzy znajdą zatrudnienie w placówkach ochrony zdrowia – wyjaśnia dr Monika Łabuzek, kierownik Zakładu Pielęgniarstwa PWSZ w Tarnowie.

Studenci, którzy zakwalifikują się do udziału w programie, mogą liczyć na wypłacane co miesiąc stypendia (od trzeciego semestru do końca studiów) w wysokości 650 zł, płatne praktyki (333 zł za tydzień) oraz dodatkowe zajęcia poświęcone m.in. komunikowaniu interpersonalnemu w geriatrii, aktywizacji seniorów czy leczeniu ran przewlekłych.

Dodajmy, że pozyskane pieniądze z funduszy unijnych zostaną także wykorzystane na kursy specjalistyczne dla kadry Zakładu Pielęgniarstwa PWSZ.

(ww)