TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Jak poprawić wygląd Starówki?

Jak poprawić wygląd Starówki?

Jak poprawić wygląd Starówki?

Jak dbać o ochronę środowiska i walczyć o lepszy wygląd miasta – zastanawiali się uczniowie, którzy postanowili wziąć udział w konkursie zorganizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska i Radę Osiedla „Starówka”. Zadaniem uczestników było zwrócenie uwagi na problem odpadów z gum do żucia, szpecących Starówkę.

„Bądź odpowiedzialny za swoje zachowanie i swoje odpady! – Zamiast na chodnik, gumy do żucia wyrzucaj do kosza” – to hasło konkursu, na podstawie którego uczniowie musieli wykonać plakat. – Konkurs miał na celu aktywizację dzieci i młodzieży do wspólnego dbania o nasze miasto oraz uświadomienie, że każdy z nas może przyczynić się do poprawy stanu środowiska w Tarnowie – wyjaśnia Anna Ponikiewska z Wydziału Ochrony Środowiska magistratu.

Konkurs skierowany był do placówek oświatowych znajdujących się na terenie „Starówki”. Zdaniem komisji konkursowej najlepsza praca należała do uczniów III Liceum Ogólnokształcącego. Drugie miejsce zajęło Centrum Kształcenia i Wychowania OHP. Ostatnie miejsce na podium przypadło Bursie Międzyszkolnej.

(ww)