TARNÓW / Edukacja / Aktualności / „Kapelusz pełen nieba”

„Kapelusz pełen nieba”

„Kapelusz pełen nieba”

W najbliższy piątek, 12 października, w auli Jana Pawła II przy ul. Kapitulnej 2 zobaczyć będzie można przedstawienie „Kapelusz pełen nieba” w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej „Chochliki”, działającej w Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnowie. Początek spektaklu o godz. 11.

„Chochliki” mają już na swoim koncie kilka znaczących występów. Otrzymały m.in. drugą nagrodę w przeglądzie „Teatralne Lustra” w Brzesku, a także wyróżnienie w tarnowskiej „Masce”. Założycielem grupy jest nauczycielka SP nr 3, Greta Misiaszek-Skowyra. Zamiłowanie do dobrej literatury i teatru potrafiła przekazać młodym ludziom, którzy podjęli przygodę ze szkolnym teatrem.

Tym razem młodzież z „trójki” postanowiła wziąć na tapetę książkę Terry’ego Pratchetta „Kapelusz pełen nieba”. Jest to historia 11-letniej, początkującej czarownicy Akwili, która jak na wiedźmę przystało wyróżnia się wyjątkowością. Jej niezwykłość nie polega jednak na machaniu różdżką, czy przyrządzaniu magicznych eliksirów. Umiejętność trzeźwego oceniania sytuacji, widzenie rzeczy takimi jakie naprawdę są oraz pokora, cierpliwość i empatia, czynią z niej niezwykłą postać. Te i jeszcze kilka innych zdolności zostają poddane egzaminowi, w którym stawką będzie życie Akwili. Za nastoletnią czarownicą podąża bowiem Współżycz, który wnikając w umysły innych, wyzwala w nich to co najgorsze, a nawet doprowadza do śmierci. Czy jednak tak straszny los spotka młodą bohaterkę? O tym przekonać się będzie można już w najbliższy piątek.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne