TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Konkursowo o niepodległości

Konkursowo o niepodległości

Blisko 40 osób z całej Polski weźmie udział w XXI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Historycznej dla niesłyszących i słabosłyszących, który tym razem odbędzie się w Tarnowie. Temat tegorocznej edycji to „Drogi Polaków do Niepodległości”.

Organizatorem dwudniowego konkursu jest Zespół Szkół dla Niesłyszących i Słabo Słyszących w Tarnowie. Szkoła będzie gościć uczniów niesłyszących, słabosłyszących oraz ich opiekunów z różnych ośrodków w Polsce, m.in. z Bydgoszczy, Warszawy, Przemyśla, Krakowa i Wrocławia. Przyjazd do Tarnowa nie oznacza tylko i wyłącznie udziału w konkursie historycznym. Uczestnicy, którzy będą gościć w naszym mieście, będą mieli okazję skorzystać z konsultacji z lekarzami specjalistami. Z kolei opiekunowie zawodników będą mogli wymienić doświadczenia dotyczące kształcenia osób niesłyszących i słabo słyszących.

Konkurs skierowany jest do uczniów powyżej 12. roku życia. Swój udział zapowiedzieli reprezentanci 10 szkół z całego kraju. Jak tłumaczą przedstawiciele tarnowskiej placówki, poprzez konkursową rywalizację chcą rozwijać zainteresowania uczniów, zachęcić ich do poszerzania i upowszechniania wiedzy historycznej. Zdaniem organizatorów, będzie to też dobra okazja do promowania miasta, jego zabytków oraz bogatej historii.

(ww)