TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Marsz w obronie zwierząt

Marsz w obronie zwierząt

Marsz w obronie zwierząt

Marsz w obronie zwierząt zorganizowali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych oraz Centrum Wolontariatu "Empatia". W ten sposób postanowili włączyć się w obchody Światowego Dnia Zwierząt, przypadającego 4 października. 

Światowy Dzień Zwierząt rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt (World Animal Week) trwający do 10 października. Święto zbiega się w czasie także z dniem patrona zwierząt, czyli  św. Franciszka z Asyżu.

W tegorocznym marszu wzięli udział uczniowie szkoły, wolontariusze i przypadkowi przechodnie. Wszyscy uzbrojeni w transparenty i plakaty przeszli ulicami miasta.

W marszu uczestniczyły również czworonogi - te, które na co dzień otoczone są miłością i mają zawsze pełną miskę. Na rynku odczytano manifest w obronie praw zwierząt.

Uczestnicy protestowali przeciwko porzucaniu i okrutnemu traktowaniu zwierząt, zwanych przez swojego patrona „braćmi mniejszymi”.

Inicjatorem akcji było Centrum Wolontariatu "Empatia" działające przy  ZSEO. Wczorajszy manifest to nie jedyna z akcji, jakie planuje szkoła. – Inicjatywy mające na celu niesienie pomocy zwierzętom będą organizowane przez cały rok, a nie tylko od święta. Właśnie rozpoczęła się XIII akcja charytatywna "Przemów ludzkim gestem", podczas której zbierana jest karma dla bezdomnych zwierząt. Ponadto będziemy w lutym obchodzili "Dzień Kota", a  na wiosnę zorganizujemy akcje "Zwierzę to nie prezent" oraz "Nie porzucaj zwierząt z powodu wakacji"- zapowiada Alicja Czerwińska-Franek, dyrektor szkoły, założycielka Centrum Wolontariatu "Empatia".  

(ah)