TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Najlepsi młodzi artyści zagoszczą w "Plastyku"

Najlepsi młodzi artyści zagoszczą w "Plastyku"

Najlepsi młodzi artyści zagoszczą w "Plastyku"

We wtorek, 6 lutego w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie odbędzie się drugi etap VI Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Dzieckiem być…” – „Płynie Wisła, płynie…”. Zakwalifikowani do niego młodzi artyści uczestniczyć będą w bezpłatnych, czterogodzinnych warsztatach, podczas których pod kierunkiem artystów – nauczycieli Zespołu Szkół Plastycznych wykonają pracę zgodną z tematem konkursu.

Po ich zakończeniu, komisja konkursowa wyłoni zwycięzców w trzech kategoriach: „Maluch” (uczniowie klas I-III szkół podstawowych), „Młodzik” (uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych) i „Nastolatek” (uczniowie klas VII szkół podstawowych i gimnazjaliści). W każdej z nich nagrodzone zostaną trzy prace. Na tegoroczny konkurs nadesłano 364 prace, a do udziału w drugim etapie zakwalifikowano autorów 71 z nich – 17 w kategorii „Maluch”, 24 w kategorii „Młodzik” oraz 30 w kategorii „Nastolatek”.

Ogłoszenie wyników nastąpi w piątek 2 marca podczas uroczystego wernisażu w Zespole Szkół Plastycznych. Rozdanie dyplomów i nagród poprzedzone będzie zwiedzaniem szkoły, między innymi: pracowni rysunku i malarstwa, rzeźby, projektowania graficznego, aranżacji wnętrz, meblarstwa artystycznego, podstaw projektowania, fotografii i filmu, tkaniny artystycznej i renowacji mebli oraz renowacji elementów architektury.

 (sm)

Znaczniki