TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Nowoczesny program dla studentów PWSZ

Nowoczesny program dla studentów PWSZ

Studenci Instytutu Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie będą mogą korzystać z programu Cambridge Engineering Selector Edu Pack. To jedyna szkoła zawodowa w Polsce, która ma możliwość użytkowania programu do projektowania materiałów inżynierskich. Wartość takiego programu to 50 tys. złotych.

Zajęcia z wykorzystaniem programu odbywają się w ramach specjalnie stworzonego laboratorium komputerowego projektowania materiałów. Dzięki programowi można uzyskać komplet informacji o właściwościach mechanicznych, optycznych, cieplnych czy elektrycznych dla każdego materiału. Dodatkowo podawane są informacje o odpornościach na szkodliwe czynniki środowiskowe, typowych zastosowaniach, o przydatności metod obróbki i przetwarzania. – Jest on nie tylko niezwykle przydatny, ale i przyjazny w obsłudze. Studenci będą mieć z niego wielki pożytek – cieszy się dr inż. Wiesław Juda z Instytutu Politechnicznego.

O zakup programu naukowcy z tarnowskiej uczelni starali się od kilku lat. Cambridge Engineering Selector nie jest bowiem tani. Ostatecznie do Tarnowa trafiła wersja warta ok. 50 tys. zł. Korzystać z niej będą m.in. studenci nowej specjalności, którą w tym roku uruchamia tarnowska uczelnia – inżynierii materiałów budowlanych z elementami wzornictwa przemysłowego. Pierwsza tura naboru na studia w PWSZ potrwa do 21 lipca, druga (w zależności od wolnych miejsc) planowana jest od 1 do 15 września.

(ww)