TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Nowości w ofercie studiów podyplomowych

Nowości w ofercie studiów podyplomowych

Nowości w ofercie studiów podyplomowych

Bogatą ofertę studiów podyplomowych oferuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. W tym roku nie zabrakło nowości: gerontologia i opieka nad osobami starszymi, komunikacja 2.0 i media społecznościowe, marketing oświatowy i psychoonkologia w praktyce. Zapisy przyjmowane są do 22 września.

Zainteresowani mogą wybierać spośród kilkunastu kierunków. – Do wyboru dajemy aż 16 kierunków studiów z bardzo wielu dziedzin. Wszystkie łączy użyteczność i przydatność w podnoszeniu swojej konkurencyjności na rynku pracy – mówi dr Małgorzata Kołpa, Prorektor PWSZ ds. Współpracy i Rozwoju.

Pierwszym z nowych kierunków jest marketing oświatowy. – To propozycja dla tych, którzy w określeniu „rynek oświatowy” dostrzegają słowo „rynek”. Oświata rządzi się bowiem prawami rynku i nie wystarczy mieć dobry produkt, trzeba go jeszcze dobrze „opakować”, wypromować, sprzedać - tłumaczy dr hab. Michał Nawrocki, prof. PWSZ. Koordynator nowego kierunku zwraca również uwagę na fakt wchodzenia w życie reformy oświaty.

Kolejną nowością jest komunikacja 2.0 i media społecznościowe. – To studia adresowane m.in. do osób, które chcą uzyskać kwalifikacje niezbędne do podjęcia zatrudnienia w charakterze redaktora, wydawcy, pracownika instytucji kultury, urzędnika administracji rządowej i samorządowej, odpowiedzialnego za przygotowanie profesjonalnych materiałów informacyjnych i promocyjnych - wyjaśnia dr Wioletta Jachym, koordynatorka nowego kierunku. – Bardzo dużo miejsca poświęcimy mediom społecznościowym, które dla młodych ludzi są „środowiskiem naturalnym”, w którym można prowadzić z nimi skuteczną komunikację – dodaje.

Dwie ostatnie (wśród nowości) propozycje studiów podyplomowych związane są z szeroko rozumianą ochroną zdrowia i są skierowane do pracowników służby zdrowia. – Psychoonkologia w praktyce to odpowiedź na rosnącą liczbę osób, które zmagają się z chorobami nowotworowymi. Wsparcia potrzebują jednak nie tylko pacjenci, ale również ich rodziny, to bardzo ważne w procesie leczenia. I takie profesjonalne wsparcie chcemy im zaproponować – tłumaczy dr Aneta Grochowska, koordynatorka kierunku. Dlaczego uczelnia zdecydowała się otworzyć kierunek gerontologia i opieka nad osobami starszymi? – Faktem jest, że społeczeństwo się starzeje, widać to także na ulicach Tarnowa. A to oznacza z jednej strony większą świadomość opieki nad seniorami, a z drugiej większe zapotrzebowanie na fachowców, którzy tego typu wsparcie będą w stanie zapewnić – dodaje.

Informacje na temat oferty studiów podyplomowych można uzyskać w Uczelnianym Centrum Edukacji Ustawicznej - budynek A, p 117, nr tel. 14 63 16 568, e-mail: uceu@pwsztar.edu.pl oraz na stronie pwsztar.edu.pl w zakładce "studia podyplomowe".

KIERUNKI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH 2017

1.      Administracja urzędów samorządowych i państwowych

2.      Administracja urzędów samorządowych i państwowych z językiem migowym

3.      Administracja i zarządzanie w oświacie – studia kwalifikacyjne

4.      Administracja i zarządzanie w oświacie – studia doskonalące

5.      Gerontologia i opieka nad osobami starszymi NOWOŚĆ

6.      Język niemiecki biznesu

7.      Język angielski biznesu

8.      Język francuski biznesu

9.      Komunikacja 2.0 i media społecznościowe NOWOŚĆ

10.   Marketing oświatowy NOWOŚĆ

11.   Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z nauczaniem języka obcego

12.   Prawo pracy i ubezpieczenia społeczne w praktyce

13.   Prowadzenie i obsługa działalności gospodarczej

14.   Psychoonkologia w praktyce NOWOŚĆ

15.   Zarządzanie w placówkach ochrony zdrowia

16.   Żywienie w sporcie, rekreacji i odnowie biologicznej

(ww)