TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Przyszli technicy poznają tajniki fachu

Przyszli technicy poznają tajniki fachu

Przyszli technicy poznają tajniki fachu

Od początku roku już ponad stu uczniów wzięło udział w specjalistycznych zajęciach dodatkowych, które zorganizowało Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Było to możliwe dzięki współpracy z firmą Tauron, która na początku roku została partnerem strategicznym szkoły.

Jak tłumaczą przedstawiciele szkoły, współpraca z lokalnymi firmami to nie tylko okazja do zdobycia wiedzy praktycznej przez uczniów, lecz również kontakt z potencjalnymi pracodawcami. Najlepsi, najbardziej aktywni uczniowie mogą liczyć na kursy. Jednym z nich był kurs prac pod napięciem, w którym uczestnicy uzyskali odpowiednie certyfikaty.

Dzięki porozumieniu z firmą, uczniowie mogli wziąć udział w zajęciach dotyczących m.in. lokalizacji uszkodzeń z wykorzystaniem wozów pomiarowych, diagnostyki kabla, pokazach prac pod napięciem oraz telemechaniki, a także ćwiczeniach w  laboratorium, gdzie dokonywano badania sprzętu BHP. Odbył się także pokaz działania urządzeń EAZ i telemechaniki. Jak relacjonują przedstawiciele szkoły, dużym zainteresowaniem cieszą się również prelekcje dotyczące procesu przyłączania oraz odnawialnych źródeł energii. – Wykonanie niektórych zajęć w warunkach szkolnych jest niemożliwe, dlatego cieszy nas to, że dzięki współpracy przed uczniami otwierają się nowe możliwości. Przede wszystkim mogą zdobyć cenne doświadczenie – podsumowują nauczyciele CKZiU.

(ww)