TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Ruszyły zapisy dla przedszkolaków z autyzmem

Ruszyły zapisy dla przedszkolaków z autyzmem

Ruszyły zapisy dla przedszkolaków z autyzmem

Ważna informacja dla rodziców i opiekunów prawnych dzieci z autyzmem. W Niepublicznym Specjalnym Punkcie Przedszkolnym „Mały Książę” w Tarnowie rozpoczęły się zapisy dzieci na rok szkolny 2018/2019. Placówka mieści się przy ul. Kochanowskiego 30 w Tarnowie, a organem prowadzącym jest Stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro.

Przedszkole jest całkowicie bezpłatne, nie jest pobierane wpisowe ani czesne. Dziecko może przebywać w placówce za darmo dziesięć godzin dziennie, od 6.30 do 16.30. Przedszkole zapewnia bezpłatne zajęcia indywidualne z neurologopedą, psychologiem, terapeutą behawioralnym, trenerem umiejętności społecznych, fizjoterapeutą oraz terapeutą wczesnej interwencji. Bogata jest też oferta zajęć grupowych, obejmująca dogoterapię, logorytmikę, zajęcia poznawcze i gimnastyczne oraz zajęcia integracji sensorycznej.

- Zatrudniamy wykwalifikowanych nauczycieli i specjalistów mających doświadczenie w pracy z dziećmi z autyzmem. Grupy dzieci są czteroosobowe, a sale kameralne, przytulne. Kładziemy nacisk na intensywną pracę terapeutyczną, codziennie, indywidualnie i grupowo – podkreśla prezes Zarządu Stowarzyszenia Ich Lepsze Jutro, Krzysztof Drwal. - Pracujemy na najnowocześniejszych pomocach dydaktycznych, posiadamy podłogę interaktywną, gabinet światła, tablice interaktywne. Skutecznie przygotowujemy dzieci do podjęcia edukacji szkolnej - dodaje.

Każdego dnia po zakończeniu zajęć przedszkolnych dziecko może korzystać z bezpłatnych zajęć wczesnego wspomagania rozwoju realizowanych w tym samym budynku przez Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Tarnowie również prowadzoną przez Stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro.

Jedynym warunkiem zapisu jest posiadanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na autyzm. Bliższe informacje, rodzice i opiekunowie prawni uzyskać mogą od poniedziałku do piątku w godz. 10-18 pod tarnowskim numerem telefonu 639-09-09.

(sm)

Znaczniki