TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Ruszyły zapisy na studia w PWSZ

Ruszyły zapisy na studia w PWSZ

Ruszyły zapisy na studia w PWSZ

Zakończyła się rekrutacja podstawowa na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. O prawo studiowania w niej ubiegało się w tym roku niemal dwa tysiące kandydatów - najwięcej od lat. Uczelniana Komisja Rekrutacyjna zakwalifikowała do przyjęcia niemal 1500 osób na studiach stacjonarnych i ponad 400 na niestacjonarnych.

Władzie tarnowskiej uczelni nie kryją zadowolenia z efektów naboru. – Kolejny rok z rzędu notujemy wzrost liczby osób zainteresowanych studiowaniem w PWSZ w Tarnowie. To z jednej strony powód do radości, a z drugiej potwierdzenie, że nasza systematycznie poszerzana oferta edukacyjna trafia w potrzeby młodych ludzi – mówi prorektor ds. studenckich i dydaktyki PWSZ, dr Małgorzata Martowicz.

Tak duże zainteresowanie oznacza, że tarnowska uczelnia uruchomi w najbliższym roku akademickim naukę na wszystkich dwudziestu kierunkach. Najwięcej chętnych starało się o przyjęcie na: administrację, ekonomię, filologię angielską, pielęgniarstwo, informatykę, pedagogikę i fizjoterapię. – Duża liczna chętnych na tych kierunkach nie zaskakuje. To nasze coroczne „hity”. Mnie osobiście niezwykle ucieszył wzrost zainteresowania kierunkami oferowanymi przez Instytuty: Politechniczny oraz Matematyczno-Przyrodniczy, a także dobre wyniki rekrutacji na kierunkach humanistycznych – dodaje dr Małgorzata Martowicz.

Od wczoraj w tarnowskiej PWSZ rozpoczęły się zapisy dla osób zakwalifikowanych na studia – potrwają one do 10 sierpnia. – To ostatni warunek zostania studentem. Do wszystkich zainteresowanych wysłaliśmy mejle ze stosowną informacją, szczegóły dotyczące zapisów znaleźć można także na naszej stronie internetowej www.kandydat.pwsztar.edu.pl - kończy dr Martowicz.

W dniach 1-14 września w PWSZ odbędzie się nabór uzupełniający. To, na jakich kierunkach zostanie on przeprowadzony zależy od efektów trwających właśnie zapisów. Pełna ich lista opublikowana zostanie po 10 sierpnia na stronie www.pwsztar.edu.pl.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne