TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Skuteczniejsze kształcenie zawodowe

Skuteczniejsze kształcenie zawodowe

Skuteczniejsze kształcenie zawodowe

Naszym absolwentom łatwiej będzie zdobyć zawód – zapowiadają przedstawiciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie. Placówka właśnie podpisała porozumienie o współpracy z firmą ZWRI, które ma zapewnić skuteczną edukację branżową i zawodową dla uczniów.

W dniu, w którym zawarto porozumienie z tarnowską spółką (16 maja), w szkole odbyła się konferencja dotycząca szkolenia zawodowego. Jej uczestnicy zgodnie podkreślali, że mówić o skutecznej edukacji branżowej można tylko wtedy, kiedy zapewni się uczniom jak najlepsze warunki do poznania przyszłego środowiska pracy. – Kształcenie musi wyjść z sal lekcyjnych i odbywać się także w firmach, które stają się drugim filarem edukacji – uważa Andrzej Rzeszutko, dyrektor CKZiU, dodając jednocześnie, że podpisanie umowy z firmą ZWRI jest ogromnym wyróżnieniem i prestiżem dla placówki. –  Z całą kadrą pedagogiczną bardzo się cieszymy, że udało się pozyskać takiego partnera. Firmę z długoletnią tradycją, misją i ciągłym rozwojem - nastawionym również na pomoc w kształceniu przyszłych pracowników. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie będą korzystać z tego doświadczenia oraz że zostanie im udostępnione miejsce, które mamy taką nadzieje, stanie się kuźnią talentów i szlifowania ogromnego potencjału, który jest w naszych uczniach. Potencjału, który później zaprocentuje w postaci wykwalifikowanego pracownika z dużym, konkretnym doświadczeniem. Taki absolwent z całą pewnością jest już przygotowany do podjęcia zadań wynikających z umowy o pracę – podkreśla dyrektor Rzeszutko.

Z dniem podpisania umowy przedsiębiorstwo ZWRI dołącza do takich partnerów szkoły jak: Kaefer, Tauron, Roleski, Volkswagen czy Yabimo.  Jak tłumaczy dyrekcja szkoły, wszystko po to, by skutecznie kształcić wykwalifikowanych pracowników, którzy w przyszłości mogą zasilić szeregi partnerskich firm.

(ww)