TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Sportowa wymiana Tarnów - Humenne

Sportowa wymiana Tarnów - Humenne

Sportowa wymiana Tarnów - Humenne

W ramach sportowej wymiany pomiędzy IV Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie i Gymnazjum w Humenne w naszym mieście gościli młodzi sportowcy ze Słowacji. Uczestniczyli oni w turniejach koszykówki dziewcząt i chłopców.

W Turnieju o Puchar Prezydenta Tarnowa najlepsza okazała się ekipa Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie, wyprzedzając I Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, Gymnazjum Humenne oraz IV Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Dawid Nowak z IV LO Tarnów. Drużyna gospodarzy, tarnowskiego IV LO wystąpiła w tych zawodach w składzie: Konrad Chłopecki, Szymon Frankowski, Bartłomiej Ciochoń, Kazimierz Kras, Marcin Wiśniewski, Dawid Nowak, Filip Parcianko, Konrad Poniewierski i Mateusz Waliszewski.

 

Dziewczęta rywalizowały w Turnieju o Puchar Dyrektora IV LO. Najlepsze okazały się w nim reprezentantki IV Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, wyprzedzając Gymnazjum Humenne, VII Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie oraz Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie. Najlepszą zawodniczką uznano Sarę Drwal z IV LO. Oprócz niej w zwycięskiej drużynie występowały: Paulina Bednarz, Weronika Brachucy, Klaudia Kusek, Sylwia Marmol, Karolina Mucha, Oliwia Piotrowska, Klaudia Stano, Julia Szymańska oraz Aleksandra Schuster.

Wieloletnim organizatorem i koordynatorem polsko-słowackiej wymiany jest nauczyciel wychowania fizycznego w IV Liceum Ogólnokształcącym, Jan Suski.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne