TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Tarnowska Noc Debaty 29-30 CZERWCA

Tarnowska Noc Debaty 29-30 CZERWCA

Tarnowska Noc Debaty 29-30 CZERWCA

W nocy z piątku na sobotę w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie odbędzie się Tarnowska Noc Debaty, czyli Ogólnopolski Turniej Debat Oksfordzkich. Na starcie turnieju organizowanego przez „Stowarzyszenie Nowe Przestrzenie” stanie szesnaście drużyn.

- Ubiegły rok dał nam doświadczenie zamknięcia rejestracji 16 drużyn w ciągu doby, wtedy uczestnicy przyjechali do nas z 5 województw. W tym roku rejestracja trwała zaledwie 42 minuty! Drużyna, która pokona największy dystans przyjedzie do nas z Olsztyna. Wolontariusz, który pokona najdłuższą drogę przyjedzie natomiast do Tarnowa z Bydgoszczy. Okazuje się bowiem, że towarzyski turniej rozgrywany nocą gromadzi największych zapaleńców debatanckich z całej Polski – mówią organizatorzy.

Tarnowska Noc Debaty to towarzyski turniej debat rozgrywanych nocą, w którym przede wszystkim liczy się wzajemne zaufanie, szacunek i dobra zabawa. Uczestnicy turnieju są jednocześnie debatantami, sędziami i marszałkami. W praktyce oznacza to, że przerwa w debatowaniu wiąże się z „sędziowaniem” lub „marszałkowaniem”.

W pierwszej fazie turnieju rozegrane zostaną cztery rundy. Ich tematy to: „Rozwój portali i aplikacji randkowych przynosi więcej szkód społecznych niż pożytku”, „Gdy włos siwieje, rozum dojrzeje”, „Męska rzecz się stroić” oraz „Muzyka łagodzi obyczaje”. Na tym etapie rozgrywek każda z czteroosobowych drużyn zaprezentuje się dwukrotnie, a cztery najlepsze zespoły awansują do ćwierćfinału.

Dalsza faza rywalizacji odbywać będzie się systemem pucharowym. Temat debaty ćwierćfinałowej brzmiał będzie „Rozwój sztucznej inteligencji przyniesie dla ludzkości więcej szkód niż korzyści”. W półfinale debatanci czterech najlepszych ekip zastanawiać będą się czy „Wynagrodzenia najlepiej zarabiających sportowców są niedopuszczalne”. Uczestnicy małego finału debatować będą o tym, że „Człowieka najlepiej poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna”, natomiast temat finałowej debaty to „Starych drzew nie powinno się przesadzać”.

Tarnowska Noc Debaty rozpocznie się dzisiaj o godz. 20, a zakończy w sobotę około godz. 7.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne