TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Uczniowie ZST w Portugalii

Uczniowie ZST w Portugalii

Uczniowie ZST w Portugalii

Dwudziestu uczniów klas drugich – o specjalności technik informatyk - Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie wzięło udział w wyjeździe do Portugalii. Odbył się on w ramach projektu „Start na europejskim rynku pracy”.

Młodzież wyjechała do Bragi na dziesięciodniowy staż, podczas którego miała okazję pracować w tamtejszych firmach. Staż był okazją do zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego, a także doskonalenia umiejętności językowych. Z pracodawcami i współpracownikami, uczniowie ZST porozumiewali się głównie po angielsku, ale mieli także możliwość poznania podstawowych zwrotów w języku portugalskim.

Wyjazd był również okazją do lepszego poznania odmienności kulturowej, wymiany doświadczeń i integracji społecznej. W czasie wolnym uczestnicy stażu mieli możliwość zwiedzenia nie tylko Bragi, ale i Porto, Guimares, Ponto de Lima czy Viana do Castelo. Dotarli także na plaże nad Oceanem Atlantyckim.

- Realizacja szkolnego programu zawodowych praktyk zagranicznych umożliwia uczniom poszerzenie wiedzy i umiejętności zawodowych, doskonalenie języków obcych (w tym słownictwa branżowego), poznanie odmiennych kultur i obyczajów oraz integrację europejską na poziomie bezpośrednich kontaktów międzyludzkich. Wszystko to potwierdza, że Zespół Szkół Technicznych dba o wszechstronną edukację młodych ludzi na najwyższym poziomie – podkreśla dyrektor Zespołu Szkół Technicznych, Krzysztof Kołaciński.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne