TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Uczniowie zmierzyli się z poezją ks. Twardowskiego

Uczniowie zmierzyli się z poezją ks. Twardowskiego

Uczniowie zmierzyli się z poezją ks. Twardowskiego

Niemal 200 uczniów wzięło udział w konkursie „Ksiądz Twardowski  i świat jego wierszy”, organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. Reprezentanci szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rywalizowali w kilku kategoriach. Ich zadaniem było m.in. wykonanie pracy literackiej lub plastycznej, recytacja wierszy poety, a także występ wokalny.

Wiosenne spotkania z poezją to już tradycja w ZSEG. Poprzednie edycje poświęcono: Czesławowi Miłoszowi, Wisławie Szymborskiej i Zbigniewowi Herbertowi. Jak tłumaczą organizatorzy, celem konkursu jest nie tylko rozbudzanie czytelnictwa, ale także poznanie dorobku artystycznego poszczególnych poetów.

Pierwsze miejsca w części recytatorskiej w swoich kategoriach wiekowych zajęły: Sara Sandheim, Agata Migdał i Gabriela Bogusz. Jury uznało, że autorkami najciekawszych prac literackich były z kolei: Karolina Zając, Luiza Sacha i Katarzyna Mikos. Najlepsze prace plastyczne należały natomiast do Julity Papciak i Arkadiusza Kusiora. Uwagę komisji przykuła również prezentacja multimedialna Dominika Płachty i praca fotograficzna Gabrieli Dębskiej. W kategorii poezja śpiewana wygrała drużyna Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie.

Pełna lista laureatów dostępna TUTAJ.

(ww)