TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Uczniowska Akademia Poezji

Uczniowska Akademia Poezji

Uczniowie z Polski i z polskich szkół na Litwie, Ukrainie, Węgrzech i w Czechach spotkali się w Tarnowie z okazji 19. już edycji Międzynarodowej Akademii Polskiej Poezji, zorganizowanej przez tarnowską Szkołę Podstawową nr 20 (d. Zespół Szkół Sportowych) oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Sportowej. Tym razem w konkursie recytatorskim uczestniczy blisko 100 osób.

 

Konkursowi, który potrwa do niedzieli, towarzyszą warsztaty języka polskiego, warsztaty plastyczne i taneczne. Zaplanowano również uroczysty koncert finałowy. Młodzi ludzie, goszczący w Tarnowie od środy, mieli też okazję zwiedzić tarnowskie muzea i pojechać na wycieczkę do Krakowa. Uczestnicy konkursu dzięki spotkaniu, wspólnemu spędzaniu czasu, współuczestnictwu w szkolnych zajęciach i konkursowej rywalizacji doskonalą umiejętności językowe, lepiej się poznają i rozumieją. Wpisuje się to w przesłanie konkursu, bo głównym celem Międzynarodowej Akademii Polskiej Poezji jest wzmacnianie i podtrzymywanie tożsamości, pokazanie polskości w różnych aspektach - od kultury poprzez realia życia codziennego w naszym kraju.

Tegoroczna Akademia odbywa się przy wydatnej pomocy Senatu RP. Patronat nad konkursem objęli: prezydent Tarnowa oraz Grupa Azoty S.A. Wszyscy uczestnicy otrzymają upominki, a laureaci – cenne nagrody rzeczowe, takie jak sprzęt audio i video.

(dm)

Znaczniki

Archiwalne