TARNÓW / Edukacja / Aktualności / V LO nagrodzone za „Przenikanie”

V LO nagrodzone za „Przenikanie”

V LO nagrodzone za „Przenikanie”

Reprezentanci V Liceum Ogólnokształcącego zdobyli pierwsze miejsce w Informatycznym Pucharze Beskidów w Bielsku-Białej, w kategorii Projekt. Jury konkursowe doceniło pracę uczniów przy realizacji projektu Permeation-Przenikanie, dotyczącym obecności Żydów w przedwojennym Tarnowie.

Przedstawiciele tarnowskiej szkoły pokonali w swojej kategorii m.in. twórców samobieżnego robota, elektronicznego modelu układu słonecznego, cyfrowego systemu do sprawdzania obecności, opartego na układzie Arduino interaktywnego kalendarza oraz pochylni Newtona wyposażonej w czujniki elektroniczne. Nagrodą w zawodach, oprócz pucharu, był przelot szybowcem nad Bielsko-Białą, tablet dla szkoły.

W zawodach V LO reprezentowali: Patrycja Chwałek, Katarzyna Nowak, Agnieszka Zbylut, Szymon Kieroński i Kamil Ulanecki. Uczniowie zaprezentowali elementy informatyczne projektu Przenikanie, nad którym prace trwały przez cały ubiegły rok. Szymon przedstawił stworzoną przez siebie aplikację mobilną, Katarzyna opowiadała o prowadzonej przez siebie stronie internetowej i fanpage'u projektu, Agnieszka tłumaczyła, na czym dokładnie polegały prace cyfrowej obróbce zdjęć, Patrycja mówiła z kolei o międzynarodowej współpracy z wykorzystaniem Google Dysku, natomiast Kamil o kanale youtubowym projektu i tworzeniu napisów do filmików ze wspomnieniami mieszkańców Tarnowa narodowości żydowskiej.

Organizatorem ogólnopolskich zawodów był Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej.

(ww)