TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Warsztaty z francuską aktorką

Warsztaty z francuską aktorką

Warsztaty z francuską aktorką

Nietypowe warsztaty teatralne odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. Zajęcia poprowadziła Iris Munios, francuska aktorka, piosenkarka i reżyser, która podpowiadała uczniom, jak rozpocząć przygodę z teatrem, a przy tym rozwijać zdolności językowe.

W warsztatach mogły wziąć udział osoby, które uczą się języka francuskiego, a przy tym są zainteresowane światem teatru. – Dla uczestników był to nie tylko kontakt z żywym językiem, lecz również  okazja do odkrycia samego siebie – relacjonują Dorota Gala-Niemczyk oraz Ewa Gawron, nauczycielki języka francuskiego oraz organizatorki zajęć.

Oprócz Iris Munios uczniów szkolił  Jan Nowak,  aktor, nauczyciel, tłumacz i animator teatralny. Uczestnikami projektu byli gimnazjaliści, w których nauczany jest język francuski – Zespołu Szkół Plastycznych, Gimnazjum Dwujęzycznego, Gimnazjum nr 10, Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 2). Uczniowie w ciągu dwóch dni poznali szereg ćwiczeń i technik teatralnych. Zwieńczeniem zajęć był pokaz dla nauczycieli i rodziców. Zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć fragment sztuki “10 sur 10” i podziwiać efekty pracy uczniów.

(ww)