TARNÓW / Edukacja / Aktualności / „Włóczykije” w drodze ku patriotyzmowi

„Włóczykije” w drodze ku patriotyzmowi

„Włóczykije” w drodze ku patriotyzmowi

Ponad dwieście osób uczestniczyło w Integracyjnym Złazie „Śladami Ignacego Jana Paderewskiego”, który odbył się w środę na trasie Tarnów – Ciężkowice – Kąśna Dolna. Organizatorami imprezy były: Koło PTTK nr 23 „Włóczykije” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Tarnowie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach, a rolę komandora złazu pełniła Bogumiła Moskal.

Złaz został zorganizowany dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zapoznania uczestników z postacią wielkiego Polaka Ignacego Jana Paderewskiego i miejsc z nim związanych (w tym roku to już druga impreza o charakterze patriotycznym zorganizowana przez „Włóczykije”).

Uczestnicy reprezentowali dziewięć szkół i placówek: do organizatorów dołączyli przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej z ul. Klikowskiej i ul. Ostrogskich oraz młodzież z tarnowskich szkół: SP nr 14, SP nr 24, I LO, VII LO i XVI LO. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Gra Terenowa „Droga do niepodległości” przeprowadzona na terenie Ciężkowic, rezerwatu „Skamieniałe Miasto” i kompleksu parkowego przy Dworku Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Tarnowscy przewodnicy: Stanisław Kornaś i Aleksander Szydłowscy poprowadzili grupy trasami wyznaczonymi w regulaminie. Było też zwiedzanie Muzeum w Kąśnej Dolnej połączone z projekcją filmu o Ignacym Janie Paderewskim.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Tarnowa, Starostwo Powiatowe w Tarnowie oraz organizatorów. Młodzież zaprezentowała natomiast krótki program słowno–muzyczny. Jak na imprezę patriotyczną przystało nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne