TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Z sukcesami na Słowacji

Z sukcesami na Słowacji

Z sukcesami na Słowacji

W ramach trwającej już od dwudziestu jeden lat sportowej wymiany IV Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie z Gimnazjum w Humenne, młodzież IV LO rywalizowała w odbywających się w tej słowackiej miejscowości turniejach koszykówki.

W czterdziestej pierwszej edycji zawodów o Puchar Dyrektora Szkoły bardzo dobrze zaprezentowały się tarnowskie licealistki. Drużyna w składzie: Paulina Bednarz, Weronika Brachucy, Sara Drwal, Klaudia Kusek, Sylwia Marmol, Karolina Mucha, Oliwia Piotrowska, Klaudia Stano, Julia Szymańska i Aleksandra Trestka, pokonała 13-12 OA Humenne, 14-4 Gymnasium Vranov oraz 14-7 Gymnasium Humenne, zajmując pierwsze miejsce w turnieju.

Zespół chłopców (Konrad Chłopecki, Kazimierz Kras, Bartek Ciochoń, Dawid Nowak, Szymon Frankowski, Konrad Poniewierski, Mateusz Waliszewski, Filip Parcianko, Marcin Wiśniewski) sklasyfikowany został natomiast na czwartej pozycji.

Pobyt na Słowacji był również dla uczniów IV LO okazją do poznania historii miasta i tamtejszej szkoły oraz sposobu bycia i szkolnej rzeczywistości rówieśników z Słowacji. Okazja do rewanżu nastąpi już wkrótce, w dniach 12-13 kwietnia w Tarnowie rozegrane zostaną bowiem turnieje o Puchar Prezydenta Tarnowa oraz Dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego. Głównym organizatorem i koordynatorem wymiany jest nauczyciel wychowania fizycznego, Jan Suski.

(sm)

Znaczniki