TARNÓW / Edukacja / Aktualności / ZSEO na festiwalu w Krakowie

ZSEO na festiwalu w Krakowie

ZSEO na festiwalu w Krakowie

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych mieli okazję zaprezentować się podczas Małopolskiego Festiwalu Zawodów w Krakowie. Tarnowska młodzież prezentowała zawody, do których przygotowuje ich nauka w ZSEO, m.in.: ogrodnika, architekta krajobrazu, mechanizatora rolnictwa, a także specjalisty z zakresu żywienia.

Na trwający właśnie festiwal uczniowie, pod kierunkiem swoich nauczycieli, przygotowali dwa stoiska: „Praca i odpoczynek w ogrodzie” oraz „Tarnowska Galeria Smaków”. Na pierwszym z nich uczniowie prezentowali zawody ogrodnika, architekta krajobrazu i mechanizatora rolnictwa. Jak relacjonują uczniowie, stoisko w aranżacji wiosennej przyciągało zapachem hiacyntów i intensywnym kolorem żonkili. Zainteresowani kształceniem w zawodzie architekta krajobrazu mogli podjąć próbę zaprojektowania ogródka przy mini-biurze projektowym.

Z kolei drugie stoisko zachwycało zapachem czekolady i świeżych owoców. Uczniowie zaprezentowali sztukę carvingu, częstowali kruchymi babeczkami „po tarnowsku” i herbatką „Tarninówką”. Jak dodaje Alicja Czerwińska-Franek, dyrektor ZSEO, festiwal był również dobrą okazją, zarówno dla nauczycieli jak i uczniów, do nawiązania kontaktów ze szkołami o podobnych profilach kształcenia w kraju i za granicą.

Efektowne stoiska zostaną zaprezentowane również podczas tegorocznych Tarnowskich Targów Edukacyjnych, gdzie młodzież ZSEO będzie zachęcała gimnazjalistów do podjęcia nauki w ich szkole.

(ww)