TARNÓW / Edukacja / Aktualności / ZST będzie współpracował z Tauronem

ZST będzie współpracował z Tauronem

ZST będzie współpracował z Tauronem

Obchody Święta Edukacji Narodowej w tarnowskim Zespole Szkół Technicznych miały w tym roku szczególny charakter. Dyrektorzy: ZST – Krzysztof Kołaciński i Tauronu Dystrybucja S.A. O/Tarnów – Jacek Duniec, w obecności pełnomocnika prezydenta Tarnowa ds. edukacji, Bogumiły Porębskiej, podpisali umowę o wszechstronnej współpracy szkoły i przedsiębiorstwa.

Tauron Dystrybucja S.A. to kolejne po Grupie Azoty S.A. oraz Firmie Gaz System S.A. wielkie przedsiębiorstwo, które poprzez współpracę z Zespołem Szkół Technicznych wspiera kształcenie zawodowe w Tarnowie, a tym samym stwarza młodym ludziom możliwości zdobycia wykształcenia technicznego na najwyższym poziomie. - Nie da się wykształcić dobrego pracownika technicznego bez ścisłej współpracy szkoły z przemysłem – podkreśla Krzysztof Kołaciński. Z drugiej strony wiodące przedsiębiorstwa, zdają sobie sprawę, że warto współuczestniczyć w procesie edukacyjnym i go wspierać. Kształcenie na wysokim poziomie jest bowiem gwarancją, że absolwenci ZST będą dobrze przygotowani do pracy.

Tauron SA oferuje szkole wszechstronne wsparcie poprzez objęcie patronatem klasy techników elektryków, dostęp do aktualnej wiedzy fachowej i możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia swoich pracowników. Grupa Tauron SA stwarza uczniom mościckiego Technikum Nr 1 szansę na odbycie praktyk i staży w nowoczesnym i prężnym przedsiębiorstwie. Doposażanie bazy dydaktycznej, wycieczki zawodoznawcze, dostęp do fachowej literatury, udział w szkoleniach i kursach dla wyróżniających się uczniów oraz wsparcie merytoryczne dla nauczycieli to tylko niektóre korzyści, które przewiduje podpisana umowa. - Wybór ZST jako partnera nie jest przypadkowy, bo to jedno z najlepszych techników w regionie, co potwierdzają bardzo dobre wyniki egzaminów maturalnych i zawodowych – powiedział Krzysztof Kołaciński.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne