TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Zdrowe nawyki na każdy miesiąc roku

Zdrowe nawyki na każdy miesiąc roku

Zdrowe nawyki na każdy miesiąc roku

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych dzielą się z rówieśnikami i najmłodszymi tarnowianami swoją wiedzą o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie i prowadzenie aktywnego trybu życia. Projekt „Kosz zdrowia” będzie trwał do końca stycznia przyszłego roku.

 

Projekt jest adresowany do uczniów tarnowskich szkół i do podopiecznych przedszkoli, ale w jego ramach odbędą się też imprezy otwarte dla wszystkich mieszkańców. Składa się z 12 etapów, rozpisanych na wszystkie miesiące roku, a każdy miesiąc jest poświęcony walorom jednego warzywa lub owocu. „Bohaterem” stycznia było jabłko. Przedszkolaki miały okazję degustować je na wiele sposobów, dobrze się przy tym bawiąc i ucząc o zdrowych nawykach. Jabłku poświęcona była też wystawa „Zdrowie mieszka w jabłku”, prezentowana w tarnowskich sklepach, które są partnerami projektu. Oglądający wystawę mogli spróbować szarlotki, upieczonej przez uczniów Technikum Żywienia ZSEO. W projekt zaangażowani są również wolontariusze Fundacji Empatia.

Głównym celem projektu jest uświadamianie młodym ludziom, że zdrowe odżywianie, zdrowy, aktywny tryb życia, spożywane lokalnych produktów dobrej jakości ma wpływ na jakość życia. Jak podkreślają organizatorzy projektu - wczesne kształtowanie dobrych nawyków jest ważne, bo daje szansę, że w dorosłym życiu dbałość o zdrowie stanie się normą. Dzieci, uczestniczące w projekcie będą mogły między innymi zwiedzać sklepy, które wspierają akcję, brać udział w animacjach, konkursach i degustacjach oraz wykładach, a także warsztatach kulinarnych.

 

(dm)

Znaczniki