TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Tarnowski Chór Gos.pl obchodzi w tym roku jubileusz 15-lecia istnienia. We wtorek, 23 października 2018 r., o godz. 18 w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się specjalny koncert rocznicowy zatytułowany „Oh Happy Day!”.

Zespół MONK, kwartet Con Affetto, duet Szpetni oraz Karolina Gibki, Piotr Kita, Paweł Mazur, Stanisław Migała, Bartek Roju Rojek i Robert Wypasek – to podstawowy skład tegorocznego szóstego Koncertu Zaduszkowego. Wydarzenie w dwóch odsłonach organizuje 4 listopada br. Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO.

Po wakacyjnej przerwie, Tarnowskie Centrum Kultury wznawia cykl projekcji filmowych pod nazwą „Cinemarzenie”. W najbliższą niedzielę o godz. 16 w kinie „Marzenie” zobaczyć będzie można włoski dramat „Dogman” w reżyserii Matteo Garrone.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. W poniedziałek, 15 października o godz. 18, w „Piwnicy pod Trójką” (Rynek 3) odbędzie się wernisaż wystawy Józefa Panfila, który zaprezentuje 50 obrazów ze swojej kolekcji. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18. Wstęp wolny.

W najbliższy piątek, 5 października o godzinie 19.30 w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury rozpocznie się koncert, promujący najnowszą płytę jazzowej formacji Bartosz Dworak Quartet.

 

W czwartek, 11 października, w Biurze Wystaw Artystycznych (Pałacyk Strzelecki przy ul. Słowackiego 1) odbędzie się wernisaż wystawy „Artyści Tarnowa. Generacja 2.1”. Początek o godz. 18.30.

W poniedziałek, 1 października o godz. 18.30, w Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się wernisaż wystawy tarnowskiej artystki Marty Odbierzychleb, „Bliskie obrazy”. Uświetni go występ zespołu „Szpetni”, czyli Dawida Mika – wokal i Filipa Kota – fortepian.

Dzisiaj w Tarnowie rozpoczyna się XXII Ogólnopolski Festiwal Komedii „Talia”. Na scenie Teatru im. Ludwika Solskiego zaprezentowanych zostanie dziesięć spektakli konkursowych. Festiwal potrwa do niedzieli 30 września.

W pierwszy wtorek października, kolejny rok szkolny zainauguruje, organizowana przez tarnowskie Biuro Wystaw Artystycznych, Akademia Architektury. Zajęcia odbywały będą się – do czerwca - we wtorki w godz. 18.30-20.

W najbliższą niedzielę, 23 września, ulicami Tarnowa przejedzie barwny orszak weselny, zakończony ucztą i tańcami w Amfiteatrze Letnim. Widowisko „Wesele” zaprezentuje Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”.

Archiwalne