TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na Koncert Noworoczny „Wiedeński Bal" w wykonaniu kwartetu Tenors BEL'CANTO. 

BWA Galeria Miejska w Tarnowie zaprasza na kontynuację warsztatów plastycznych dla dzieci.

Tarnowskie Centrum Kultury i Agencja Zegart  zapraszają na pokonkursową wystawę fotograficzną „Fotografia Dzikiej Przyrody 2012",  której wernisaż odbędzie się 6 lutego o godzinie 18.00 w Galerii TCK.

Tarnowskie Centrum Kultury oraz  Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA zapraszają na  II Tarnowski Festiwal Kabaretowy PAKAdemia.  W dniach 9-12 lutego 2013 r. odbędzie się suta uczta dla fanów satyry.

25 stycznia 2013 r o 19:00 sympatyków muzyki rockowej TCK zaprasza na koncert, podczas którego zaprezentuje się zespół stworzony przez muzyków-uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie.

Skąd się wzięło na świecie zło? Czy jest go na ziemi więcej niż dobra? Które z nich jest silniejsze? Czy piękne zawsze jest dobre, a brzydkie zawsze jest złe? Czy zło można pokonać? "Królowa Śniegu" jest jedną z najpiękniejszych, poetyckich prób odpowiedzi na te pytania. Opowieść o rozbitym diabelskim lustrze w metaforyczny sposób wyjaśnia obecność zła w świecie i trudności z jego identyfikacją.

Zespół Sofa świętuje jubileusz 10-lecia istnienia. Z tej okazji wyrusza na jubileuszową trasę koncertową „10:10" w ramach której odwiedzi 10 polskich miast, a Tarnów będzie pierwszym z nich! W swojej 10-letniej historii Sofa aż dwukrotnie odwiedziła Piwnice TCK, a raz zagrała na scenie plenerowej podczas Dni Miasta Tarnowa.

Zabawna i momentami zdumiewająca opowieść o Florence Foster Jenkins (Krystyna Janda) - bogatej ekscentryczce, która, nie mając słuchu ani głosu występowała w  najsłynniejszych salach koncertowych świata, zapełniając Carnegie Hall do ostatniego miejsca. Radośnie fałszując, wierząc jednocześnie w  swój talent i słuch muzyczny, Jenkins mówiła: „Ludzie mogą mówić, że nie umiem śpiewać, ale nikt nigdy nie powie, że nie śpiewałam".

„Mistrz" to historia spotkania wizjonera, który głosi, że odkrył zagadkę istnienia i człowieka który mu uwierzył i zaczął ślepo wypełniać jego polecenia. To również opowieść o pragnieniu władzy i miłości, o mrokach ludzkiej duszy i odwiecznej tęsknocie za swoim miejscem na ziemi.

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spotkanie z cyklu „... za horyzont domu”. Tym razem będzie to spotkanie z Anną Czerwińską zatytułowane „Sztuka WOLNOŚCI”.

Archiwalne