TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Od czwartku 18 stycznia, w siedzibie tarnowskiego Biura Wystaw Artystycznych oglądać można wystawę prac nieżyjącej już tarnowskiej artystki, Marzeny Pięty, zatytułowaną „WidzeNie”. Wystawa czynna będzie do niedzieli 4 lutego.

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na walentynkowy koncert folkowy. W niedzielę 11 lutego wystąpi tam zespół Holeviaters, prezentujący niecodzienne połączenie muzyki folkowej z brzmieniem standardów jazzowych i swingowych. Początek koncertu o godz. 18.

W najbliższy poniedziałek 22 stycznia o godz. 18:00 w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego odbędzie się koncert charytatywny pt. „Spełnijmy wakacyjne marzenia niepełnosprawnych dzieci”.

W przyszłą środę, 17 stycznia, o godz. 16 w Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Krakowska 4 – I piętro) odbędzie się wieczór autorski znanego tarnowskiego historyka Antoniego Sypka. Połączony on będzie z promocją jego nowej książki „Dzieje Koła Łowieckiego Darz Bór w Tarnowie 1937-2017”, czyli monografii najstarszego tarnowskiego koła łowieckiego.

Za nami uroczystość wręczenia dorocznej nagrody przyznawanej wybitnym twórcom kultury. Tegoroczna gala odbyła się w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

To trzecia z propozycji Tarnowskiego Kabaretu Literackiego NaTenCzas. Aktorzy ponownie przeniosą nas w magiczne czasy kabaretu z początku XX wieku, przedstawiając teksty, które wykonywali niegdyś artyści w Jamie Michalika. – Zabawimy się w elitę artystyczną miasta i udowodnimy, że teksty się nie zestarzały i brzmią aktualnie – przekonuje Jerzy Pal, aktor tarnowskiego teatru i założyciel kabaretu.

Wystawa „Polski Orient” to pierwsza w tym roku propozycja Tarnowskiego Centrum Kultury. Za sprawą fotografii i opowieści Pawła Krysy przeniesie nas ona na wschodnie krańce Polski. Wernisaż wystawy połączony z spotkaniem z autorem odbędzie się 10 stycznia o godz. 18 w Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury, Rynek 5.